Indrek Treufeldt saatest "Ehitades Eestit": mind on alati huvitanud, kust üks riik hakkab

Foto: ERR

4. jaanuaril alustas ETV ekraanil Indrek Treufeldti juhitud 12-osaline saatesari "Ehitades Eestit", mis selgitab 100 aasta taguseid sündmusi, mille tulemusena said eestlased oma riigi.

"Mind on alati huvitanud akadeemilise inimesena see, kust üks riik hakkab," ütles Treufeldt ja nentis, et sarja "Ehitades Eestit" lugu on seetõttu ka natukene laiem kui ainult 24. veebruarist käivituv rida. "Ma otsin eeldusi, mis olid vajalikud omariikluse sünnik, sest rahvusena oleme me ühed kõige vanemad olijad siin."

Saatejuhi sõnul näitavad nad saates inimesi, kes on erilisel positsioonil või kes teevad mingeid erilisi asju. "Me näitame inimesi, kes teevad töid, mida eestlased väga teha ei taha, mõtleme näiteks kalapüügile, kui palju on neid noori mehi, kes läheksid väga-vga vara hommikul merele traalima päris vara hommik ning kellel oleks see hasart ja professionaalne uhkus, et ma olen kalur."

"Ehitades Eestit" viis saatemeeskonna ka Eestit väljaspoole. "Me käisime Pariisis otsimas Andres Dido hauda ja see ei olnud lihtne ülesanne," ütles ta ja tõi välja, et see on eriline haud, kuna keset hiiglaslikku surnuaeda on üks hauaplaat, kuhu on kirjutatud eesti keeles. "Tema on mees, kes tõenäoliselt esimest korda mainis, et Eesti võiks olla vaba riik, ja seda juba 19. sajandil."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: