Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Teenekas politseikoer Como läks pensionile

Lõuna politseiprefektuurist saadeti kolmapäeval pensionile politseikoer Como, kes suurema osa oma elust on valvanud piiri.

Tšehhi päritolu Como on oma 11 aasta pikkusest elust ligi 10 veetnud politsei teenistuses. Selle aja jooksul on tema tööpäevad möödunud põhiliselt piiri valvates, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Como saavutuste hulgas on lugematul hulgal metsast välja aidatud kadunud inimesi ning kinni püütud illegaale ja salasigarette.

"Keegi oli näinud, et mingisugused mehed jooksevad kuskil mingid kastid seljas. Siis me otsisime alguses rihma otsas, siis ma vaatasin, et ei saa midagi. Lasin lihtsalt rihma käest ära ja ütlesin, et otsi. Ja otsib, otsib, aga see on selline mägine ala karjääri peal. Korraga vaatan, et rihm seisab, oranž rihm, on näha, et see ei liigu. Ütlesin siis paarimehele, et siin on midagi. Kui ma künkast üle läksin, siis Como istus, üks käpp oli juba suitsukastide peal, et kuule, ma leidsin," kirjeldas koerajuht Rauno Rammo Como tööd.

Jälgede peale on Comol loomupäraselt hea nina. "Ta põhimõtteliselt leidis kõik jäljed. Kui ma tegin treeningut, siis ma pidin kurja vaeva nägema, et ta eksiks, sest nagu ikka öeldakse, et kui ei eksi, siis ei õpi midagi," ütles Rammo.

Pensionile saatmise tseremoonial oli Como juba eale vastavalt väsinud. Mõnd õpitud trikki jõudis ta veel näidata, kuid parema meelega lebas kolleegidelt lahkumiskingituseks saadud pehmel matil ja järas lahkumiskingituseks saadud konti.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: