Andres Maimik sattus jõuluvanana ahistamise ohvriks: daam lõi mulle haamriga pähe

Foto: ERR

Filmikasseti "Paha lugu" üks režissööridest Andres Maimik tunnistas, et üks kassetil olev lugu on temaga päriselt juhtunud.

ETV "Ringvaade" vahendas, et "Paha lugu" lühifilm "Jõulumüsteerium" räägib just Maimikuga toimunud sündmusest. "Ma olen kunagi töötanud jõuluvanana ja sattunud ühe väga võimsa naisterahva ahistamise ohvriks, ma ei ole sellest kunagi meediale kaevanud, aga ausalt öeldes ma ei ütleks, et see mulle eluaegse trauma tekitas. See daam lõi mulle haamriga pähe ja minust sai kunstnik," tõdes Maimik.

Andres Maimik lisas, et kogu #metoo kampaania on läinud üle mõõtmete. "Kunstnikud on keerulised isiksused ja keerulistel isiksustel on sageli keeruline eraelu ja keeruline eraelu sisaldab sageli keerulist seksuaalsättumust," rääkis Maimik.

Mees lisas, et ahistamine kõige jäledamates vormides on muidugi jõle, aga oluline on teha vahet tõelisel ahistamisel ja flirdil. "Kui sellest kampaania üles tõmmatakse ja muudetakse ideoloogiat, vajab see ideoloogia värsket liha ja lõpuks kaob ära piir kriminaalsete ahistamiste ja vägistamiste ning flirdi, külgelöömise ja väikse üle võlli seksuaalse käitumusmudeli vahel. Sellisel juhul, kuna see töötab ennast üles ja teerull muudkui veereb, tekitab see sugudevahelisi pingeid, tekib seksipaanika, inimesed hakkavad oma eludes sobrama, kartma olukordi ja tekib teatav paranoiaõhkkond," arvas Maimik.

Teatri- ja filminäitleja, produtsent, režissöör ja stsenarist Maria Avdjuško kinnitas, et elab kaasa ahistamisvastasele kampaaniale, kuid usub, et inimsuhted peavadki põhjustama teatud osas valu.

"Loomulikult ma olen solidaarne. See on väga huvitav periood, milles me elame. Tegemist on ilmselt uue ja suurema trendiga, mis nüüd uuel aastal saab tõeliselt hoo sisse. Tuleb naiste aasta. Ma ei taha ennast valesti väljendada, ma olen väga tänulik liikumisele feminism ja tänu sellele ma olen üldse siin, selles saates ja saan teha lühifilmi, osaleda kassetis," rääkis Avdjuško.

Avdjuško osales samuti projektis "Paha lugu", kus räägitakse just erinevates vormides ärakasutamisest. Avdjuško ise usub, et kõike ei saa ära reguleerida. "Mulle tundub, et me läheneme mingile teisele poolusele, hammastega vagiina tekkele ühiskonnas," arvas naine.

Ta lisas, et on oma elus nautinud meeste tähelepanu ja olnud väga õnnelik. "Ma olen Ida-Euroopa tüdruk, loomulikult ma tean, mis see kõik tähendab, aga tänapäeva trend on selline, et ahistamine on justkui midagi sellist, millest sa kunagi enam üle ei saa. Kui võrrelda lähedaste inimeste surmaga või muude tõsiste sündmustega, mis inimest puudutavad, siis see, et keegi sind kohvile kutsub või silma teeb, on tühiasi," rõhutas Avdjuško.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: