Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Eesti tantsib" pani hommikul "Terevisiooni" saatejuhi tantsusamme õppima

"Terevisioon" tutvustas kolmapäeva hommikul veidi lähemalt projekti "Eesti tantsib" ning saatejuht Martin Veisman püüdis ka ise esimesed showtantsu sammud koreograaf Argo Liigi juhendamisel ära õppida.

"Tantsime me tegelikult sellepärast, et loomulikult me teeme Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks kingituse, aga saime selle projekti hoopis soomlastelt, kes samuti tähistasid oma 100. sünnipäeva," selgitas ERR Menu peatoimetaja Kerttu Kaldoja, et soomlaste antud väljakutse tuli ju eestlastel vastu võtta.

"Kuidas me nüüd ütleme, et meie oma juubeli puhul ei võta väljakutset vastu. Muidugi võtame!" lisas Koolitantsu peakorraldaja Raido Bergstein.

Katrin Viirpalu sõnul õpiks tema esimesel pilgul viiest võimalikust tantsukavast ära ehk balleti, mis tundus kõige lihtsam. "Ma ei ütleks, et teised tantsud on keerulised," sõnas Kaldoja. "Nad on võib-olla mängitud natuke suuremaks, aga tegelikult nad on kõik tehtud inimestele nagu sina ja mina ja meie kõik. See ongi idee, et kõik saaksid tantsida. Need on täiesti õpitavad," lisas ta.

Bergsteini sõnul tuleks õppevideoid, kus koreograaf oma tantsu üksi-pulgi lahti selgitab, võtta nagu tantsutundi. "Nagu läheksid 20 minutiks tantsutundi. Koreograaf hästi rahulikult näitab kõik sammud ette, siis kordab rahulikult lugemisega. Ma arvan, et ühe pooleteist minuti pikkuse tantsu õppimiseks 20 minutit on piisav."

Ta kinnitas samas, et ei pea muretsema ning kõiki samme perfektselt järgi tegema. Juba laekunud videotest on näha, et mitmed tantsijad on kavasid endale veidi sobivamaks mugandanud.

"See on tegelikult ka see, mida me tahamegi," kinnitas Kaldoja. "Me tahame, et kõik inimesed oskaksid tantsida, et nad tunneksid sellest rõõmu, õpiksid need lihtsad tantsud ära ja samas nad saavad neid ise interpreteerida ja näidata, mida neil on pakkuda."

Lisaks kõigele muule on tants Raido Bergsteini sõnul ka suurepärane viis leida uusi sõpru. "Kui ühe tantsuvideo oled koos valmis teinud, need sõbrad on terveks eluks olemas," oli ta kindel.

Saatejuht Martin Veisman proovis ka ise kohe järele, kuidas showtantsu esimesed sammud välja tulevad. Koreograaf Argo Liik ning tantsijad Liisa Laine ja Liisi Org olid abiks ning ette näitamas.

"Tantsukunst on visuaalkunst, see on nagu mustkunst - sa vaatad peale, kuidas see trikk käib, tundub võimatu," avaldas Argo Liik. "Ma oma igapäevases töös kohtan kogu aeg suhtumist, et see on nii raske, ma ei suuda. Pärast inimene hakkab õppima ja see on nii lihtne," rääkis ta ning lisas, et näiteks showtantsu puhul õpib n-ö viieline inimene selle selgeks 20 minutiga, kolmelisel läheb ehk tund aega.

"Eesti tantsib" projekti tantsude ja tingimustega saab lähemalt tutvuda veebilehel err.ee/eestitantsib.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: