Korolev: kui tahan vaadata oma laste kasvamist, vaatan "Õnnet" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Marika Korolevi kõik lapsed on teleekraanil üles kasvanud – 22 aastat on "Õnne 13s" kaasa teinud Annabel, 13 aastat Raul ja nüüd on seriaali sisse kirjutatud ka 8-kuune Ramses. Korolevi sõnul on "Õnne 13" justkui tema elu ja laste kasvamise kroonika.

See oli 25 aastat tagasi, kui režissöör Tõnis Kask rabas Marika Korolevilt Draamateatri kohviku järjekorras varrukast kinni ja ütles, et tal oleks teda vaja ühte seriaali mängima.

"Ma arvasin, et keegi teeb nalja, sest mina härra Kaske tollal nägupidi ei tundnud, et tegemist oli tuntud režissööriga. Aga ta võttis mu telefoninumbri ja oli järjekindel ning helistas ja nii see läks. Seriaalist küsiti ka, kas sa oleksid nõus oma lapse sarja sisse kirjutama, ja ma ei osanud ühtegi vastuväidet leida, miks ei võiks, sest elu on ju selline, naised ikka sünnitavad lapsi. Las see nii olla ka seriaalis," rääkis Korolev "Ringvaatele".

Tuli valida, kas võtta enda lapsed või minna küla pealt lapsi laenama. Loomulikult tundus Korolevile, et oma lastega on veidi kergem hakkama saada kui võõrastega.

Korolevi 13-aastane poeg Raul ei saa just öelda, et ta oma esimest võttepäeva päriselt mäletaks. "Kuidas nüüd öelda, ma siis vist olin veel ema kõhus, kui mul esimene võttepäev n-ö oleks olnud."

"Üks asi, mis mul väga hästi on meeles, on see, kuidas pidin uksest välja jooksma ja roboti pikali lööma. Ma olin siis kuuene-seitsmene," lisas Raul.

Korolevi sõnul hakkab Raul juba natuke teismeliseks muutuma ja vahepeal teeb ka moe pärast natuke nägusid, kui tuleb jälle teksti pähe õppida. "Aga tegelikult, kui võte algab, siis ta on ikka muidugi kohal. Ma ei saa salata, et see on ka tema väike taskuraha, mis "Õnnest" tuleb. Eks iga väike laps vajab natuke taskuraha, eks tema teenib siis niimoodi."

Rauli sõnul sobib talle teleekraanil muidugi kõige paremini mängida oma ema ja väikevennaga. Korolevi sõnul on see pigem viisakusest öeldud. "Tegelikult see niimoodi ei ole. Tal ei ole väga valikut olnud, et väga paljude näitlejatega oleks võib-olla koostööd teinud. Siis ta võib-olla ütleks midagi muud," ütles Korolev.

Rocco-Evelini ja Rauli-Marika rollid Rauli jaoks kuidagi sassi ei lähe. "Ei lähe sassi, sest mu väga erinevad karakterid on mina päriselus ja Rocco "Õnnes". Rocco on noorem kui mina päriselt."

Oma elu näitlemisega ta vähemalt praegu tulevikus siduda ei plaani. Tal on veidi teised mõtted. "Ma täpselt ei oska öelda, aga võib-olla õigusemõistjaks, advokaadiks." Korolevi sõnul ei ole see küll kuidagi seotud sellega, et tema seriaali-isa Georg Sumberg on advokaat.

Korolevi sõnul pole ei tema tütar ega poeg aru saanud, et "Õnne 13" näol oleks tegemist väga suure asjaga, mida inimesed jälgivad. "Muidugi on tänaval väikest äratundmist, aga no kindlasti ei pea nad end suurteks näitlejateks. Nad on täiesti normaalsed lapsed."

22 aastat "Õnnes" olnud Annabel on praegu Inglismaal ja lõpetas seal ülikooli, astus magistrantuuri. "Ta on mul Jäära tähtkujust ja hästi jäärapäine. Kui ta midagi tahab, siis ta selle nimel ka tegutseb, mis on ka hea omadus, viia lõpule oma alustatu," rääkis Korolev.

Aga isegi elades teisel pool Euroopat, jõuab Annabel siiski "Õnnesse" aeg-ajalt ka nn sutsakaid tegema. "Tavaliselt on niimoodi, et kui ta tuleb koju käima, olgu need suvi, jõulud või koolivaheaeg, siis ta ikka korraks lipsab siit Õnnest läbi ja näitab end."

Korolev märkis, et "Õnne 13" on tema jaoks väga isiklik, sest see on justkui tema pere, laste kasvamise kroonika.´"Mul ei ole väga palju fotosid laste kasvamisest, tihtipeale inimesed käivad lastega fotograafi juures, kui lapsed on aasta vanemaks saanud. Meil seda traditsiooni pole olnud, meid on jäädvustatud kuidagi sellele filmilindile. Kui tahan vaadata laste kasvamist, siis vaatan "Õnnet"."

Olgugi et Korolev on aastate jooksul lastega ühiselt võtteplatsil palju aega veetnud, arvab ta, et alati võiks seda aega olla rohkem. "Ma loodan, et nad on õnnelikud lapsed, mina olen nendega küll väga õnnelik."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: