Talvejazz viib rännakule kosmosest folgini ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Teele Viira
Teele Viira Autor/allikas: Kristian Kruuser

Talvejazzi kontserdid toimuvad 3. veebruarist 4. märtsini Kumu auditooriumis ning esinejateks on kuue Euroopa riigi muusikud.

Talvejazzi hooaja avab 3. veebruaril Kumu auditooriumis Danske Jazziauhinna 2017 võitja kitarrist Mart Soo oma ansambliga Kulgejad. Kvintett kutsub kuulaja põhjamaisele teekonnale, kus muusikalises ruumis kohtuvad minevik, olevik ja ajatu kulgemine. Mart Soo loomingulises käekirjas põimuvad jazz, helimaastikud ja minimalism. Kitarrist Mart Sooga musitseerivad Tuuli Velling, Raun Juurikas, Heikko Remmel ja Brian Melvin.
 
10. veebruaril esineb Kumu auditooriumis multiinstrumentalist Mihály Borbélyoma uue projektiga Polygon, mis on inspiratsiooni saanud folgist, maailmamuusikast, jazzist ja kaasaegsest muusikast. Borbley on hinnatud saksofonist-klarnetist ja multiinstrumentalist. Triole annavad erilise värvingu ungari rahvapilli tsimbalomi helid.
 
17. veebruaril toovad oma värske kava kuulajate ette andekad lauljaid-laululoojad Maarja Aarma ja Teele Viira. Maarja Aarma on ansamblite Gretagrund, MA ning Söörömöö eestvedaja ja ka silmapaistev sooloartist. Teele Viira on tuntust kogunud saatest "Eesti otsib superstaari" ja osalenud erinevates muusikaprojektides soulbändidest muusikalideni. Kuhu Teele Viira ja Maarja Aarma spetsiaalselt Talvejazziks loodud kavaga seiklema lähevad, see selgub kontserdil. 
 
1. märtsil osalevad Taani legendaarse helilooja-löökpillimängija Marilyn Mazuri juhitud ansambli Criss Cross kontserdil silmapaistvad Belgia, Luksemburgi, Taani, Prantsusmaa ja Eesti muusikud. Kontsertidega esinetakse kõigis nimetatud maades. Eestit esindab ansamblis bassist Peedu Kass.
 
Talvejazzi viimasel kontserdil 4. märtsil viivad ansambli The Space Travellers muusikud kuulajad rändama galaktika äärealadele ja linnutee sügavustesse. See Prantsusmaa juurtega trio on inspiratsiooni saanud kosmoseteadusest – inimkonna plaanist taas Kuud külastada ja esimestest sammudest Marsil. Kosmoserändurite muusika ootab avastamist nagu uued planeedidki.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: