Madis Nestor toob R2 eetrisse uut biiti: see on saade piirideta muusikast ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Madis Nestor
Madis Nestor Autor/allikas: Helene Vetik

8. jaanuaril alustab Raadio 2 õhtuses vööndis saade "Uus biit", mida juhib plaadipoodnik ja melomaan Madis Nestor. Üle nädala saab kõlama muusika, mis Nestorile sel hetkel kõige suuremat elevust pakub.

Madis Nestor selgitas, et saate "Uus biit" sünni tagamaaks on erinevate elude ja asjade kokkulangevused. "Aastate jooksul erinevaid saateid asendades on loomulikult tulnud see vana hea tunne meelde, sest see pole esimene kord mul R2's saadet teha," ütles ta ja tõi välja, et kunagi 2000. aastate paiku vedas ta tunniajast saadet "Õhtukool". "Töö plaadipoes on aga üsna aeganõudev ja vahel ka vaimselt väsitav, seega on podcast'ide lindistamised jäänud lihtsalt selle taha, aga kui päris aus olla, siis raadio otse-eeter on hoopis midagi muud kui lindistada kodustes tingimustes."

Nimi "Uus biit" ei tähenda Nestori sõnul kindlasti seda, et saade oleks suunatud ainult biitidele. "Pigem on see saade piirideta muusikast, mis hetkel mulle suuremat elevust pakub, põhinedes tundel, et just need on lood, mida tahaks kuulajatega jagada," nentis ta, lisades, et oluline pole, kas tegu on täiesti värske muusikaga või siis aastate taguse muusikaga, mis nüüd uuesti välja antud.

Põhitööna tegeleb Madis Nestor plaadipoega Biit.me ning tema sõnul on plaadipoe pidamine Eestis midagi muud kui mõnes suures linnas Euroopas. "Meie oleme turgude jaoks perifeeria ja paljude asjade siia jõudmine on tänu selle raskendatud, mis teeb ka poepidamise oluliselt keerulisemaks," ütles ta ja tõdes, et õnneks pole vaibunud kohalike inimeste huvi Eesti muusika vastu, mida tänu uuele tehasele ja entusiastidele ikka rohkem ja rohkem peale tuleb. "Ma väga loodan, et jõuan aasta alguses nii kaugele, et avame ka funktsioneeriva veebipoe, töö selle kallal on kestnud juba väga kaua ja kõik on enamvähem valmis, viimane lihv vaja anda."

Nestori arvates sobib saade kõigile, mitte ainult melomaanidele. "Kõik inimesed võiksid teada saada, et on rohkem populaarse muusika potentsiaaliga lugusid kui need, mida mainstream-kanalid mängivad.

Värske saade jõuab eetrisse üle nädala esmaspäeviti kell 22.00, jagades eetriaega "Tähetunniga". Avasaates kõlava muusika kohta ei taha saatejuht väga palju avaldada, kuid ta lubab, et kõlab ka midagi eksklusiivset.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: