Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mati Talvik memuaare ei plaani: ei taha kellelegi haiget teha

ETV grand old man Mati Talvik tähistas möödunud nädalal 50 aasta tööjuubelit. Esimene Talviku juhitud telesaade läks eetrisse 1968. aastal.

Talvik rääkis saates "Hommik Anuga", et nii pika karjääri eelduseks on leida teema, mille vastu on sügav isiklik huvi. Tema jaoks on selleks ajalugu.

Head intervjuud sünnivad Mati sõnul empaatilise intervjueerija käe all ning tähtis on osata vaadata inimese hinge.

Aastatepikkune pühendumine on saatejuhilt röövinud väga palju aega ja ka isiklikku elu. "Olen elu kippunud läbi okulaari vaatama. Elu on veel rikkam, kui mina olen kippunud seda käsitlema," sõnas Talvik, kes enda sõnul pole suur teatri- või muusikanautleja. Nüüd, mil aega on veidi rohkem käes, on ta tänu abikaasale hakanud rohkem lugema.

"Olen õnnelik, et olen saanud ennast teostada, olen saanud ennast näidata, minu mõtted on jõudnud rahvani," tunnistas Talvik, kes enda sõnul naudib asjaolu, et teda tuntakse ja teatakse.

Ka praegu teeb mehele elus kõige rohkem rõõmu tema töö ja kolleegid. "Ütlen ausalt, siin on au töötada, ei ole niisugune ludrivärk," muigas ta.

Memuaare pole Talvik mõelnud paberile panna. "Ma olen kogu aeg seda edasi lükanud. Aga ühte ma võin öelda - kui ma kunagi üldse kirjutan memuaare, siis ma ei lase kellelgi teisel kirjutada, vaid siis ma kirjutan ise," sõnas ta.

"Ma ei arva, et see lugu lõppenud on, mida ma oma eluks nimetan," leidis armastatud saatejuht. "Ja ma ei taha kellelegi haiget teha. Aga paratamatult tuleb siis see ka mängu, et ma võin kedagi väga riivata ja seda ma väga kardan."

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: