Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Parilas süüdati vanadest jõulupuudest tehtud skulptuurid

Foto: ERR

Ridala Selts valmistas Haapsalust kogutud vanadest jõulupuudest mitu skulptuuri, mis süüdati laupäeva õhtul Parilas rahva rõõmuks põlema. Et lastel oodates igav ei hakkaks, peeti ka mänguasjade vahetusturgu.

Tuleskulptuuride õhtu idee tuli Ridala Seltsilt, mille lõid kolm naabrit, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tuligi selline mõte, et kuna aastavahetusest jaanipäevani midagi ei toimu, siis teeme ja elavdame seda pimedat aega ja tekitame mõne ürituse juurde," selgitas seltsi liige Egert Siig.

Lastele oli Parila vanas koolimajas avatud mänguasjade vahetusturg, kus igaüks võis ühe oma vana lelu teise vastu vahetada.

"Lapsed kasvavad mänguasjadest välja, neid on kahju ära visata ja kui ei ole kellelegi otseselt anda, siis on mõtekas lükata need uuesti ringlusesse," rääkis MTÜ Topu Rannaelu esindaja Katrin Päevakene.

Skulptuurid süüdati õhtupimeduses. Hirm, et need niiske ilmaga tuld ei võta, osutus alusetuks.

Ürituse nimi "Valguse algus Pargelis" oli viide sellele, kuidas Parila kanti saksa keeles kutsuti. Rahvast tuli kohale nii lähedalt kui ka kaugelt.

"Tuleb ju külastada selliseid üritusi nagu väikesed kohad teevad. Väga tore on, et need kuused saavad siin realiseeritud," ütles Annika.

Kuuseskulptuuridest sündinud valgus ei olnud aga ainus, mida laupäeval Parilas näha sai. Õhtu lõpetas mitmeminutiline ilutulestik vana koolimaja õuel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: