Tantsurühm Tarapita valmistub väliseestlaste festivaliks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tantsuselts Tarapita viis Lääne-Virumaal Eipris läbi tantsuõpitoa, kus tutvustas ka jõuluaja rahvalikke mänge. Tarapitale oli see ühtlasi ettevalmistav üritus enne veebruarikuus Stockholmis toimuvat festivali Estival, kus nad Välis-Eesti tantsurühmade kõrval on ainsana Eestist Rootsi sõitev rühm.

Lisaks tantsimisele ja rahvalikele mängudele valati Eipris ka õnne. Tarapita enda õnnetina kukkus välja sümboolne - laev oli otsene vihje sellele, et veidi rohkem kui kuu aja pärast seisab Tarapital ees reis Rootsi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Stockholmis toimub 15. veebruaril suure Eesti Vabariigi aastapäeva nädala raames Estival Folk, kus asutvad üles Välis-Eesti kollektiivid Soomest, Rootsist, Norrast. Meie osutusime selleks Kodu-Eesti kollektiiviks, keda Virvel kutsus esindama Eestit," selgitas Tarapita tantsuõpetaja Egne Liivalaid.

Tantsijatele on Eesti esindamine auasi.

"See, et meie ainsana Eesti Vabariiki läheme Estivalile esindama, ikka tiivustab natuke. See on rühmas tunda, kuidas kõik natuke rohkem pingutavad, et sirutada oma päkka ja vaadata rohkem partnerile otsa. Kindlasti on see stiimul," rääkis Tarapita tantsija Raimo Maasik.

Laupäevasel Eipri kolmekuningapäeva peol oli algul kavas ka kuuskede süütamine, kuid lõpuks sellest loobuti.

"Eurooplased, kellel ei olnud suurlinnades seda enam kuhugi panna, tõepoolest kogusid need väljakutele ja suurtele platsidele kokku ja süütasid nad suurtes kuhjades. Maal, kus meil on tohutult head seenemetsad, viidi puud, kuused, oksad tagasi metsale - see and, mille olid saanud, viidi tagasi oma juurte juurde," selgitas Liivalaid.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: