"Osoonist" lahkunud Vladislav Koržets: pensionile pühendumiseks mul aega pole ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

"Osooni" pikaaegne saatejuht Vladislav Koržets avaldab pühapäevases "Prillitoosi" saates põhjuse, miks ta televisioonist sel sügisel lahkus ja rääkis, millised on tema uued väljakutsed.

"Olen jah pensionär ja saan oma pensioni, aga selleks inimeseks, kes pühendub pensionäriks olemisele, ma ennast küll nimetada ei saa, sest aega on mul veel vähem kui varem ja tegemisi palju," ütles Koržets ETV saates "Prillitoos".

Koržets tunnistas, et "Osoonist" lahkumine jäi talle südamele kripeldama. "Headest asjadest on raske loobuda, aga loobumises on oma jõud. Ma juba ammu arvasin, et üle kümne aasta ei tohiks teha jutti üht asja, iseenese pärast eelkõige," usub Koržets.

Koržets tunnistas, et naudib tähelepanu keskpunktis olemist väga, kuid saatejuhi kohalt lahkumine pole seda võimalust vähendanud. "Kutseid pereklubidesse, külaseltsidesse ja mujale, raamatukogudesse on piisavalt. Kui ma varem olin tihti sunnitud ära ütlema, siis nüüd olen ma rohkem hakanud käima ja saanud vahetut kontakti elava inimesega. Televiisori kaudu ma ju ei näe neid, kes mind kuulavad," ütles Koržets.

Mees lisas, et talle meeldis juba lapsena, kui teda vaadati. "Edevus, tähelepanuvajadus ja mis seal taga võivad olla, ma ei oska öelda. See meeldis mulle, ma tundsin ennast laval hästi," ütles Koržets.

Rahva ees esinedes loeb Koržets luuletusi, räägib oma maailmanägemisest ja vestleb inimestega. Humoristina tuntud Koržets lisas, et seda osa on tema elus aina vähemaks jäänud. "Nali ei ole minu jaoks enam omaette žanr ja naljategemine ei ole eesmärk. Kui minu loomuses on humoristlikkust, mis tähendab eelkõige enese ja maailma peale kõrvalt ja kaugelt vaatamist ja kõige selle olemise mitte liiga tõsiselt võtmist, tuleb see ka välja nendel puhkudel ja kohtumistel. Selles mõttes on huumor ikka kohal," ütles ta.

Ametilt kalamees, kirjanik, saatejuht, humorist ja luuletaja lisas, et kõik need rollid pakuvad talle vajalikkuse tunnet. "Kokku on see kõik üks inimeseks olemine, Inimeseks olemise mõõtmeks on ka see asi, et minust on teistele rõõmu, et ma olen kasulik ja vajalik. Kui ma tunnen ennast kasutu ja tarbetuna, olen ma õnnetu," rääkis Koržets.

"Prillitoos" on põnevate lugudega eetris pühapäeval ETV eetris kell 9.05.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: