Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR Menu soovitab Eesti juubeliaastal tantsukingad välja otsida

ERR Menu nädalalõpusoovitus Vikerraadio "Huvitaja" saates sobib seekord kaasa löömiseks terve 2018. aasta vältel.

Äsja alguse saanud projekt "Eesti tantsib" ootab osalema kõiki eestimaalasi, olenemata east või ametist. Tantsida võivad absoluutselt kõik – lapsed, sõpruskonnad, töökollektiivid, ametiasutused, üksikisikud jne.

Veebilehel err.ee/eestitantsib on väljas viis spetsiaalselt kampaania tarbeks loodud originaaltantsu videot koos õpetustega. Tunnustatud koreograafid on teinud tantsud just selle mõttega, et absoluutselt igaüks saaks hakkama, olenemata eelnevast tantsukogemusest. Seega ei tasu karta põrumist, kuna iga tantsu juures on ka eraldi video, kus koreograaf selgitab üksipulgi asja lahti ning näitab sammud ette. Igaühel on võimalus ka ise tantse vastavalt oma äranägemisele endale sobivaks kohendada, kas siis vastavalt kergemaks või miks mitte ka keerulisemaid kombinatsioone sisse tuua. Juba valminud versioonidest saab pilgu peale heita näiteks ratastooliklubi Silver Wheels balletile või Eesti teatri- ja muusikamuuseumi tehtud versioonile.

Kes 31. detsembri õhtul ETV lainel oli, sai otse Vabaduse väljakult näha ka flash mobina Eesti tantsu ligi 100 tantsija esituses, kes tõestasid elavalt, et ägeda video saab teha ka vabas võhus keset linna külmakraadide käes.

Seadete autoriteks on Liisa Laine (Eesti tants), Külli Roosna (kaasaegne tants), Teet Kask (ballett), Argo Liik (showtants), Alisa Tsitseronova (tänavatants).

Tantsida võib kõikjal: kodus, kontoris, looduses, kus iganes ennast mugavalt ja hästi tunnete. Kõigi viie tantsu saateks kõlav muusika pärineb Raadio 2 eestvedamisel kokku pandud saja aasta hiti tabelist, kus on Eesti rahva kõige lemmikumad lood läbi aegade.

"Eesti tantsib" jätkab Soome 100. aastapäeva tähistamiseks ellu kutsutud kampaaniat "Koko Suomi tanssii", mis kogus enam kui kaks ja pool miljonit osalejat. Terve Soome tantsima pannud aktsioon anti juubelikingitusena üle Eestile ning nüüd oodatakse üle lahe sama aktiivset tantsulusti.

"Eesti tantsib" kampaanias osalemiseks vaata lehte err.ee/eestitantsib.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: