Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Video ja galerii: Mati Talviku 50 aastat ETV ridades on läinud lennates

Foto: Kairit Leibold/ERR

2. jaanuaril täitus legendaarsel ETV saatejuhil Mati Talvik tööjuubel, ta on töötanud ETV ridades tänaseks juba 50 aastat. ERR Menule antud intervjuus kinnitas ta, et algul pidi ta minema tööle hoopis raadiosse.

Mati Talviku sõnul läks viiskümmend aastat, mis ta ETV ridades töötanud on, lennates. "Esimene päev, kui ma ametlikult paberid sain, siis ma olin siin juba paar saadet teinud," ütles ta ja kinnitas, et ta oleks pidanud tegelikult raadiosse minna. "Raadio tolleaegne ülemus ütles, et tema põrsast kotis ei osta, aga siin võeti põrsas kotis ka, öeldi ainult, et läheb paar kuud aega."

"Selge see, et noor mees tahtis ikka teles olla, see on hulga võimsam," tõdes ta ja lisas, et aastate jooksul on ta teinud ETV-s umbes sada erinevat saatesarja, mille kõrval on ka hulgaliselt ükskuid saateid. "Praegu on käsil "Ajavaod", seda on tulnud varsti juba 200 saadet."

"Praegu on ETV-s muutuste ajad, eks iga uue asjaga harjumine võtab natukene aega," sõnas Talvik, öeldes, et ta ei olegi päris täpselt veel aru saanud, kuhu see suund viib. "Tundub, et ta ikkagi laieneb, ja võib-olla vana televisiooni vaadatakse veel 20 aastat ning ta läheb muude kandjate peale, aga tootma ikka peab ja saateid on ikka vaja teha."

Talvik kinnitas, et temale ja "Ajavagude" saatemeeskonnale praegusel ajal mingeid piiranguid ei seata. "Piirang on ainult see, kas lubatakse edasi teha, aga meil on küllalt korralik vaadatavus, kusagil 70 000 kandis, mõni kanal ei saa kogu kamba peale sellist numbrit kokku."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: