Välismaa kriitikud: Eesti Laulu võistluspaladel puudub vau-moment

Kaader videost
Kaader videost Autor/allikas: Kaader videost

Eurovisiooni entusiastid William, Robyn ja Padraig veebilehelt Wiwibloggs kommenteerisid Eesti Laulu tänavusi poolfinaliste ning tunnistasid kurbusega, et selle aasta võistluslood on nõrgemad kui möödunud korral.

"Pärast eelmist aastat ma ei tunne, et kvaliteet oleks samal tasemel. Iga
laul on teatud kvaliteediga, aga pole nii palju väljapaistvaid lugusid nagu
eelmisel aastal," rääkis Padraig.

Mees tõi välja, et eelmisel aastal jäid silma nii Koit ja Laura, Kerli, Lenna, Daniel
Levi kui ka Liis Lemsalu. "Oli palju suuri nimesid, neil olid vägevad lood, mis
jäid meelde. Väga lihtne oli määrata oma lemmiklugusid. Sel aastal ma
tunnen, et mulle meeldivad paljud, aga ma pole kindel, kas ma ühtegi neist
armastan," tõdes Padraig.

Oma lemmikuks peab ta Stig Rästa võistluspala "Home", mida võib stiililt võrrelda Ed Sheerani lauludega. Samas tunnistas Padraig, et lugu meenutab nii meloodialt kui ka sõnadelt väga Molly Sterlingu 2015. aasta eurolaulu "Playing With Numbers".

William tunnistas, et tema jaoks on "Home" igav, tuim ja lihtsasti unustatav. "Ma olen nõus, et selle aasta valik pole nii tugev kui eelmistel aastatel. Ma tunnen pettumust, sest nad panustasid sellesse palju ja korraldasid laulukirjutuslaagreid," tõdes William.

Oma lemmikuna tõi ta välja Elina Netsajeva "La Forza". "Mingil põhjusel mulle meeldib see. Ma usun, et see võiks laval moodustada tõeliselt hea komplekti," ütles William ja kiitis, et see on kooslus suurepärasest ja häälest, ilusast artistist ja suurest lavapotentsiaalist.

Robyn ütles, et Elina emotsionaalne hääl liigutab fänne. "Ma usun, et sellel laulul võiks minna teatud publiku hulgas väga hästi. Ma ei ole selle laulu suur fänn, mulle tundub, et Eesti Laulul on paremaid lugusid," lisas ta.

Robyn tõi välja Etnopatsy võistlusloo "Külm". "See on ebatavaline ja kena lisandus Eesti Laulule. Ma usun, et see kõlab live'is väga hästi," avaldas ta lootust ja lisas, et naudib teatud hetkedel ka Aden Ray laulu "Everybody’s Dressed".

Padraig tõi välja, et fännid on esile toonud ka Desiree pala "On my mind". "See pole väga meeldejääv, aga kõlab tuttavlikuna. See on nagu paljud raadiolood praegusel momendil," arvas ta.

Kriitikud lisasid, et Eesti Laulul on tänavu väga Spotifysõbralikud lood, millel puudub vau-moment.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: