Vikerraadio muusikajuht Sten Teppan valis spordi ja muusika vahel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Elina Poll-Riives/ERR

Vikerraadio muusikajuht Sten Teppan tähistab täna 40. sünnipäeva. Ajakirjanik tunnistas, et muusika sai tema põhiteemaks juhuslikult ning poleks midagi imestada, kui ta töötaks praegu hoopis spordiajakirjanikuna.

Teppan rääkis "Vikerhommikus", et alles jõulude paiku sattus talle kätte Tartu Postimees aastast 1998, mille olemasolu ta ei mäletanudki. "Seal olid fotod noorest minust ja Mart Normetist, kes me tegime tudengitena Tartu raadios tudengiraadiot ja Tartu Postimees tegi sellest reportaaži. Sel ajal ma olin ikka teelahkmel, kuhu suunas liikuma hakata. Sport mind väga huvitas, aga ma hakkasin Tartu raadios vaikselt muusikat mängima," meenutas Teppan.

Juba varsti hakkas Teppan toimetama aga ühes Eesti esimeses portaalis Sportnet. "Ma ikka tegin päris hoolega spordiajakirjandust ka ja kui ma hiljem Tallinna sattusin, siis televisiooni esimesed otsad olid seotud sporditoimetaja tööga. Ju sattusid minu teele inimesed ja valikud, mis juhtisid mind tasapisi järjest rohkem muusika suunas," avaldas Teppan.

Hinnatud muusikaajakirjanik tõdes, et talle läksid tõesti mõlemad teemad väga korda - nii sport kui ka muusika. "Ju need inimesed, kes mu teele sattusid, vähendasid tasapisi spordi osatähtsust. Ju siis muusikaga seotud pakkumised, perspektiivid ja võimalused olid kuidagi paremad ja soodsamad, et ma kaldusin järjest rohkem selles suunas," selgitas Teppan, kuidas ta jõudis oma teel Eesti kuulatuima raadiojaama muusikajuhiks.

Teppan rääkis, et hindab muusika juures kõige rohkem emotsiooni, mida see kuulajale pakub. Laulude valimisel tugineb Teppan intuitsioonile. "Ma ei ole muusikat kunagi õppinud näiteks, ma ei tunne nooti, ma ei mängi ühtegi pilli ja see tagala mul justkui puudub," tõdes Teppan ja lisas, et annab endale aru, et kui kuulajaid on sadu tuhandeid, ei saa iga lugu kõigile meeldida.

Teppan loodab, et isegi kui laul pole kuulaja lemmik, võtab ta aega, et mõtiskleda, miks see muusika kellelegi teisele meeldida võiks. "Ma pean ennast võrdlemisi tolerantseks inimeseks ja kindlasti ei kuulu nende hulka, kes lähevad teiste maitset maha tegema ja halvustama. Ma võin seda sisimas mõelda, aga ma ei ütle seda iialgi välja, sest inimestel on omad põhjused," rääkis Teppan.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: