Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Raua tänava veteran Eduard Kuuskor sai 100-aastaseks

Keila linna elanik Eduard Kuuskor sai 2. jaanuaril 100-aastaseks. Kuigi juubilari elu pole olnud kergemate killast ning ligi veerandsada aastat tuli tal olla küüditatuna kodust eemal, kinnitas ta, et rõõmus meel ja nali aitab üle ka rasketest aegadest.

Teisipäeva keskpäeval kogunesid õnnitlejad juubilari hoovi, kaasas lilled, aukirjad ning head soovid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

1940. aasta Raua tänava lahingu veteran ning hiljem vangilaagrisse saadetud Kuuskor tõdes, et tervis on tal üldiselt hea, elu veereb koduselt koos kassiga ja poeg käib abiks. Kõndimine teeb juubilarile veidi muret.

"Venemaal olemise aeg oli ju päris suure külmaga. 50-52 kraadi oli külma ja esialgu oli kolm kuni neli aastat metsatöö," meenutas Kuuskor. "Mind ei aita isegi tärpentiin enam," lisas ta naerdes.

Kõnesid asendas seekord ühine sünnipäevalaulu laulmine.

Kui aga juubilarile lillede keskele istet pakuti, loobus ta sellest ning jäi seisma. "Ma olen istunud juba 1944. kuni 1968. aastani, nii et mulle istumisest aitab," ütles ta.

Varsti 100-aastaseks saavale Eesti riigile soovib Kuuskor, et Eesti Vabariik püsiks igavesti. "Ilma igasuguse kõrvalise mõjuta, oma riigi inimeste ja oma riigi rahvaga," soovis ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: