AHHAA teaduskeskuse uus külastajarekord on 225 758 inimest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Teadlaste Öö festival
Teadlaste Öö festival Autor/allikas: Pressimaterjalid

Mullu 20-aastaseks saanud teaduskeskusel AHHAA oli 2017. aasta läbi aegade kõige edukam, uued rekordid sündisid nii kuu kui ka aasta lõikes. Keskuse uus aastane külastajarekord on 225 758 inimest.

AHHAA keskuse juhatuse esimees Andres Juur märkis, et selle numbriga edestatakse eelmist, 2014. aastast pärinevat rekordit ligi 8000 inimesega ning eelmise aastaga võrreldes on külastajaid enam kui 20 000 võrra rohkem. Kasv on tulnud peamiselt perede arvelt.

"2017. aastal kasvas perede osakaal ja see tähendab, et pered väärtustavad üha rohkem koos veedetud aega ning leiavad seeläbi tee ka meie juurde," sõnas Juur. "Pered veedavad siin aega kahest tunnist kuni terve päevani," ütles Juur.

Juur lisas, et 2017. aastal on Tartu muutunud atraktiivseks sihtkohaks. AHHAA külastajatest moodustavad 36 protsenti mitte-eestlased, neist suurima osakaaluga on lätlased. Lõunanaabrite juurest tuli külastajaid eelmisel aastal üle 44 500 inimese.

"Tihti on küsitud, et kas Eesti rahva muuseum on AHHAA konkurent, aga mina ütlen, et me oleme koostööpartnerid. ERM-il on positiivne mõju sellele, et inimesed leiaksid tee Tartusse ja AHHAA keskusesse. On palju neid olukordi, kus meie linna tulijad külastavad sama päeva sees mõlemat asutust. Sattusin ise peale ühele lätlaste kooliekskursioonile, kus lapsed jäid AHHAA-sse, aga õpetajad ise läksid ERM-i. Mõlemad asutused täiendavad üksteist ja annavad väga hea põhjuse Tartusse tulemiseks," ütles ta.

Tervelt 40 protsenti AHHAA külastajate hulgast moodustavad inimesed, kes on varem juba AHHAA näituseid näinud. Keskuses korraldati eelmisel aastal kokku üle 40 erineva teemapäeva ja sündmuse.

"Sellel suvel majas olnud "Ahhaa, inimkehad!", osutus tõeliseks külastajahitiks, tuues meie majja meditsiinihuvilisi ja neid külastajaid, kellel lapsed on juba suureks kasvanud," möönis juhatuse liige Pilvi Kolk. 

Teaduskeskuses AHHAA saab kuni 15. aprillini tutvuda näitusega "Ahhaa, talisport", kus külastajaid ootavad armastatud talialad. Maikuus avab AHHAA juba põneva näituse merekoletistest.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: