Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maire Aunaste ERR-i nõukogu otsustest loobuda Otist: tema hing oli kurb

Telelegend Urmas Oti kolleeg Maire Aunaste meenutas, et ERR-i nõukogu otsus loobuda Urmas Otist, mõjus mehele rängalt. Nõukogu tõi põhjuseks, et Ott on kommertskanali nägu ja ETV vaatajad on ta ammu unustanud.

Produtsent Raivo Suviste mäletab, et pärast lepingu lõppu Kanal 2 tuli ETV-st ettepanek, et Urmas Ott võiks jätkata seal. Ainar Ruussaar, kes oli ETV peadirektor aastatel 2006-2007 usub, et Ott oleks toonud telekanalisse mitmeid boonuseid. "See oleks tähendanud meile mõju, tsiteeritavust ja vaatajanumbrite kasvu. Mainet ka, muidugi. Nelja suurt asja. Ilmselt ka usaldusväärsust," rääkis Ruussaar ETV saates "Urmas Ott. One Man Show".

Ruussaar lõi Suvistega käed, et hakkavad sügisest ETV-s Urmas Otiga saadet tegema. "Me viisime kogu eelarve nõukogusse ja ma olin sada protsenti veendunud, et seal ei teki probleeme. Aga tekkis. Laua peal olid argumendid, et Urmas Ott on kommertskanali nägu ja ETV vaataja on ta ammu unustanud," meenutas Ruussaar.

Toonane ringhäälingu nõukogu liige Hagi Šein tõdes, et Urmas Oti võimekus tundus sel ajal olevat küsimärgi alla sattunud. "Põhipõhjus, miks Urmas ei ilmunud ETV ekraanile, oli see sama kohutav rahanumber, ma ei hakka seda praegu ehk nimetama, aga selle eest oleks saanud väga mitu teleseriaali," avaldas Šein.

Nõukogu otsus Otist loobuda oli üksmeelne. "Jaak Allik oli üks inimene, kes ütles, et Urmas Ott ei sobi oma olemusega avalik-õiguslikku televisioon," meenutas Ruussaar.

Produtsent Suviste oli kindel, et raha polnud tollal teemaks. "Urmas tõmbus pärast seda päris palju endasse, et see niimoodi läks, eks ta oli lootnud edasi teha," arvas ta.

Maire Aunaste sõnul oli Ott pärast nõukogu otsust sügavalt pettunud ja tundis valu, et ei saa oma saadet ETV-sse. "Tema hing oli nii kurb ja kusagil augustis ilmnesidki esimesed märgid, et ta on haige ja haigused hakkasid järjest tulema," ütles Aunaste.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: