Voldemar Lindström Urmas Oti infarktist: talle oli löök, et ETV teda ei taha

Foto: Toomas Tuul/ERR

1998. aastal ETV tootmisjuhina töötanud Voldemar Lindström meenutas seika, kui Urmas Ott ETV-st lahkuma sunniti. Mehe sõnul mõjus see rängalt ka Oti tervisele.

1997.-1999. aastatel ETV peadirektorina töötanud Toomas Lepp tõdes, et Ott pidas ETV-d oma koduks, aga samas teadis, et selles kanalis töötades ta rikkaks ei saa. "Ühel hetkel sai see aeg tema jaoks lihtsalt otsa. Kui ta viimast korda minu juures käis kui ETV direktori juures 1998. aastal. Tegelikult ta tuli teatavaks tegema oma otsust. Ta ei olnud ilmselt avalikuks seda veel teinud, aga ta ütles, et lõpetab selle saatesarja ja loomulikult ma ütlesin talle, et kus sa lähed, teeme edasi, aga tal oli see otsus olemas ja ta ütles, et ta lõpetab," meenutas Lepp ETV saates "Urmas Ott. One Man Show".

Lindström mäletab olukorda aga teisiti, öeldes, et ei Lepp ega ka Ott polnud valmis kompromissiks. "Kuna minu kabinetiuks oli Lepa uksega vastastikku ja tavaliselt olid need lahti, oli kõik kuulda. Urmas läks Lepa juurde järgmise hooaja plaanidega, see oli 2. juuli ja ka eelarvega. Tookord oli ka soov, et igasugusele ideele esitatakse kalkulatsioon, palju see maksab," lausus Lindström.

Lepp väidab, et Urmas Ott ei tulnud kunagi tema juurde uue saate plaaniga. "Ei ole tõsi, ei ole olnud sellist asja. Ma usun, et kui midagi sellist oleks olnud, oleks Urmas Ott seda ise kuskil mäletanud või kirjutanud. Urmas Otist ei ole keegi kunagi loobunud, Urmas Ott tegi seda, mida ta ise tahtis," ütles Lepp.

Lindström on oma mälestustes aga kindel. "Me olime seda eelmisel õhtul detailselt arutanud ja Urmas tõstis kõik summad kahekordseks. Ma ütlesin, et see ei ole reaalne. Nii, kui Lepp seda kuulis, algas kõvendatud vestlus, mis lõppes sellega, et kirjuta avaldus. Urmas tuli minu kabinetti, võttis valge lehe ja kirjutaski avalduse," ütles Lindström.

Urmas Oti viimane "Carte Blanche" jõudis ETV eetrisse 1998. aasta teisel juunil. Nädal pärast seda järgnes infarkt. "See löök, et Eesti Televisioon teda ei taha, see oli hoop, millest ta üle ei saanud," arvas Lindström.

Teleõppejõud Hagi Šein ei välista, et terviserike võis olla ETV-st lahkumise tulemus. "Ma olen ise sellises pingesituatsioonis ka saanud infarkti, ma ei välista seda," ütles ta.  

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: