Urmas Oti lapsepõlvesõber: isa polnud tema elus füüsiliselt olemas

Foto: ERR

Telelegendi Urmas Oti lapsepõlv möödus väikesel Otepääl, kus mees lõpetas läbi raskuste keskkooli ning sai tõuke minna lavakunstikateedrisse. Otti kasvatas ema, pärisisast tehti juttu vähe.

"Proua Ellen oli väga uhke proua, blond, tugev büst, kena naine oli. Kodus oli kord majas, Ellen pidas kodu väga korras. Poega ta küll ei sundinud selleks, ma ei tea, kas Urmas üldse mingit tööd kodus tegi, ma kahtlustan, et mitte eriti," meenutas naabripoiss Peeter Saarep ETV saates "Urmas Ott. One Man Show".

Otepää pedagoog Laine Hein lisas, et Urmas Oti ema oli tõeline daam. "Selle peale vaadati ka viltu, et keegi käib tõelise daamina siin väikesel Otepääl ringi. Provintsiolukorras peetakse seda ikka väga halvaks tooniks, kui keegi teistest tahab eristuda," tõdes Hein.

Oti pinginaaber Jaak Juurmaa ütles, et Ott küll teadis oma pärisisa, kuid sellest palju ei räägitud. "Ega tema juttudest ja mõtetest ei tulnud seda välja, et ta seda väga põeks," tõdes Juurmaa.

Saarep kinnitas, et Ott ei tundud oma pärisisa vastu suurt huvi ega tahtnud teda kunagi üles otsida. "Teda polnudki füüsiliselt olemas Urmase elus," lausus mees.

Rahvateatri lavakaaslane Marika Kangro lisas, et Urmas Ott oli silmapaistev noormees, kes oskas nalja teha ja särada. Samas oskas ta halvasti öelda. "Tema suurim relv oli sõna, selle sõnaga ta laksas teinekord piki pead, sa kukkusid oma enesekindlusega ta jalge ette maha," meenutas Kangro.

Rahvateatrit Ott nautis ning tahtis näitlemist ka edasi õppida. "Edugeen oli tal raudselt sees. Ta teadis üpris täpselt, mida ta elus tahab ja kuhu ta tahab välja jõuda," kinnitas Saarep.

Oti suurim katsumus oli aga keskkooli lõpetamine ning õpetajatega ta läbi ei saanud. Koolist tehti ettepanek Ott välja heita. "Urmas tuli sellega, et kas ta saaks lõpetada minu juures kooli," rääkis tollane õhtukooli juhataja Laine Hein.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: