Grupp inimesi kogunes südaööl Tallinnas Vabaduse väljakule hümni laulma

Foto: ERR

Grupp inimesi järgis ööl vastu teisipäeva vabakonna aktivisti ja e-demokraatia eksperdi Liia Hänni üleskutset tulla pealinnas Vabaduse platsile üheskoos hümni laulma.

Jõulude eel presidendi nõuniku kohalt taandunud Hänni postitas oma üleskutse esmaspäeva õhtul sotsiaalmeediasse.

"Teeks õige täna südaööl Vabaduse väljakul ühe isetekkelise hümni laulmise!", kirjutas ta ning kogus positiivset tagasidet.

Sotsiaaldemokraat Hänniga ühinesid hümni laulma näiteks tema parteikaaslasest eurosaadik Ivari Padar koob abikaasa Kristel Voltenbergiga ning veel mõned uusaastaöö programmis pettunud mõttekaaslased.

Meedias tõstatus uusaasta hommikul küsimus, miks ei kõlanud aastavahetusel Vabaduse väljakul toimunud rahvapeol pärast presidendi kõnet hümn, vaid selle asemel esitas Ivo Linna "Eestlane olen ja eestlaseks jään". Arutelu selle üle kandus sotsiaalmeediast päeva jooksul veebiportaalidesse.

ETV aastavahetuse programmi peaprodutsent Karmel Killandi selgitas "Aktuaalsele kaamerale", et otsust tehes, kas muuta Eesti rahva jaoks väga olulist traditsiooni aasta ühel tähtsamal päeval, istuti ühise laua taga EV100 korraldustoimkonna, presidendi kantselei ja linna esindajatega.

"Tegelik ja ainus põhjus oligi selles, et esimest korda üldse meie riigi ajaloos oli president otse Vabaduse väljakul ja rahva hulgas. Rahvast oli väga palju, ilutulestik oli suur. Ehk kogu melu oli nii võimas, et kartsime, et hümn ei jää piisavalt hästi kõlama. Seetõttu sai valitud teine lugu," põhjendas Killandi.

Ta palus vabandust kõikide käest, kelle tundeid ta selle traditsiooni muutmisega riivas. "Me oleksime pidanud seda ette kommunikeerima, et inimesed oleks saanud selle mõttega varem juba harjuda," lausus Killandi.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: