Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Urmas Ott. One Man Show

ETV näitas 1. jaanuari õhtul Vahur Kersna mastaapset teledokumentaali Eesti läbi aegade säravaima, vastuolulisema ja edukaima telereporteri Urmas Oti elust, loomingust ning saatusest.

Kersna sõnul tegi ta selle saate jaoks 33 intervjuud, pikemad neist kestsid üle kahe tunni. Ta möönis, et materjali kogunes nii palju, et väga suur osa jäi sellest välja.

Kersna nentis, et seda saadet tehes mõtles ta, kui palju erinevaid saateid saaks Urmas Otsist teha. "See, mis mina tegin, on lihtsalt üks võimalik variant, see on lugu, mida mina tahtsin rääkida ja pidasin kõige olulisemaks."

Kersna sõnul keelas Urmas Ott enne surma osadel inimestel endast rääkida. "Ta teadis, et kui ta sureb, siis tuleb Õhtuleht kohe ja hakkab urgitsema," sõnas ta ja lisas, et teatud inimesi ta lihtsalt ei usaldanud.

"Eesti Televisioonis Urmas Otti tegelikult ei väärtustatud, siin oli kadedus ja küsimus: "Kes sa siis oled?"," tõdes Kersna ja kinnitas, et küsimus ei olnud ainult rahas. "See, mida tema saavutas, väärib tegelikult kuldset ausammast."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: