Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Isetekkelise tantsupeo idee autorid kutsuvad osalema "Eesti tantsib" projektis

Vabariigi 100. sünnipäeva puhul kutsutakse kõiki kinkima Eestile spetsiaalselt selle sündmuse puhuks valminud tantsu. Istekkelise tantsupeo idee autorid Greete Nippolainen ja Antero Noor selgitasid lähemalt.

"Projekt koosneb sellest, et on viis erinevat tantsuliiki. Iga kava on kuni kaks minutit pikk, hästi kerged. Projekti mõte on see, et terve Eesti tantsima saada. Kõik Eesti rahvas, tantsige koos, võtke töökaaslased, sõbrad, filmige üles ja laadige see ERR-i lehele," kutsus Nippolainen erisaates "Sajaga juubeliaastasse" kõiki üles.

Aktsioon sai alguse Soomes, kus koguti kokku 2,3 miljonit tantsuvideot. Projekt anti üle Eestile juubeliaastaks. "Kõik inimesed suudavad tantsida. Jõukohased kaks minutit," kinnitas Noor.

Noormees lisas, et inimesed, kes ei tantsi, on vaesemad. "See inimene, kes ei tantsi, saab aru, millest ta on ilma jäänud alles pärast seda, kui ta on esimest korda tantsinud. Sa saad sõbrad kogu eluks," rääkisid ettevõtlikud noored.

Veebilehel err.ee/eestitantsib on väljas viis spetsiaalselt "Eesti tantsib" kampaania tarbeks loodud originaaltantsu videot koos õpetustega. Valida saab eesti tantsu, kaasaegse tantsu, balleti, showtantsu ja tänavatantsu vahel. Tunnustatud koreograafid on teinud tantsud just selle mõttega, et absoluutselt igaüks saaks hakkama, olenemata eelnevast tantsukogemusest.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: