Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kersna: Urmas Oti saadet vaadates poetatakse üle Eesti nii mõnigi pisar

Uue aasta esimesel päeval jõuab eetrisse kauaoodatud Vahur Kersna autorisaade Urmas Otist "Urmas Ott. One man show". Saadet 30 aastat ette valmistanud Kersna lubas, et üle Eesti poetatakse telerite ees nii mõnigi pisar.

Urmas Oti ümber levib kaks suurt saladust, mille on meedia üles puhunud - lahkumine ETV-st ja Merivälja muuli juures toimunud pussitamine 1999. aastal. "Need ei ole tema elu suurimad saladused ja ma ei arva, et see noasaamine oleks väga oluline asi, millest avalikkuses rääkida ja arutada. Minu arust on olulisemaid asju. See noateema ei mahtunud sinna, see on minu jaoks kolmanda kategooria asi," avaldas Kersna "Vikerhommikus".

Küll aga leiab saates kajastust telelegendi lahkumine Eesti Televisioonist. "See on üks tema languse põhjuseid ja see on üks teema, mille üle mõtiskleda ja arutleda väga-väga tõsiselt," põhjendas Kersna.

Kersna lisas, et sai tunde kestnud intervjuudest teada mitmeid Oti saladusi, kuid paljud neist jäävad päevavalgele toomata. "Inimesed ei pea teadma intiimseid asju, vähemalt mina ei võta oma südametunnistuse peale seda, et neid avalikkusega jagada. Mina ei räägi seda mitte kunagi mitte kellelegi. Ma isegi oma abikaasale ei ole nendest asjadest rääkinud. See on mulle usaldatud ja see on ajakirjaniku eetika küsimus," selgitas Kersna.

Materjali jagub ka raamatuks

Saadet ette valmistades tegi Kersna 33 väga erinevat intervjuud, pikemad neist kestsid üle kahe tunni. Just seetõttu on Kersna kindel, et saadet "Urmas Ott. One man show" vaadates saavad inimesed teada palju uut. "Kindlasti, väga kindlasti. Ei ole olnud ju sellist suurt Urmas Oti saadet. Eestis ei ole olnud tegelikult Urmas Oti käsitlust senimaani, nüüd see esimene käsitlus tuleb ja ma väga tahan loota, et sellele ajapikku järgnevad teised," avaldas Kersna lootust.

Kersna avaldas kurbust, et kõik intervjuud täies mahus saatesse ei jõua ning on üha enam mõelnud, et materjal väärib käsitlemist raamatuna. "Ma keskendusin saates saatuse teemale. Kas see oli tema saatus saada selliseks, nagu ta sai ja kuidas see saatus vormus. Ja ka armastuse teemale, mis on minu arvates tema puhul võrdlemisi värske lähenemine. See, kuidas ta jättis oma armastuse karjääri nimel ja kas ta sai õnnelikuks," avaldas Kersna. "Ma arvan, et nii mõnigi pisar poetatakse 1. jaanuari õhtul Eestis," lisas mees.

Kersna lükkas tagasi ka väite, et Ott oli napp intervjuude andja. Tegelikult on telelegendist ilmunud tuhandelehelisi raamatuid ja pikki intervjuusid Venemaal. "Nii palju endast ei ole avanud minu teada mitte ükski Eesti avaliku elu tegelane. Nii palju ja intiimseid detaile endast rääkinud, kui Urmas Ott, ei ole mitte keegi teine Eestis. Aga need raamatud on tuhandeleheküljelised ja need maksid omal ajal üüratult palju. Mitte keegi ei ostnud ja lugenud neid," selgitas Kersna.

Kersna tõdes, et valmistas Oti saadet ette 30 aastat. "Sellest ajast peale, kui ma teadvustan Urmas Otti enda jaoks, ma olen näinud, mõelnud ja kaasa elanud, teinud samasugust tööd. See kõik on tegelikult ettevalmistus selle saate sünniks olnud," põhjendas Kersna.

Ta lisas, et tahtis saatega likvideerida võlga, mis ETV-l Urmas Oti ees on. "See saade on tegemata. Ma ei tahtnud, et venelaste tehtud kaks dokumentaalfilmi jäävad televisiooni mälestusmärgiks Urmas Otist. Ma teadsin, et ta on hoopis teistsugune inimene, ta väärib palju enamat," rääkis Kersna.

Ta lisas, et Urmasest võib teha kümme väga erinevat saadet. "See kahetunnine saade tundub jube pikk, aga tegelikult mul ei mahtunud sada teemat sinna sisse, millest ma kõigest oleksin tahtnud rääkida," tunnistas Kersna.

1. jaanuaril kell 21.20 jõuab ekraanile Vahur Kersna suurejooneline autorisaade "Urmas Ott. One man show", mis jutustab värvikalt põhjaliku loo unustamatust saatejuhist Urmas Otist.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: