Tõnis Niinemets ei häbene oma pere üle nalja teha: minu naine kardab kõike ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Remo Tõnismä'e/ERR

Aasta meelelahutajaks valitud Tõnis Niinemets jõuab uue aasta kevadel oma sajanda etenduseni tükiga "Homme on täna". Andekas koomik rääkis, mis on hea nalja saladus ja mis on teemad, mida tema kunagi ei puuduta.

Stand-up teatri Point produtsent Karl Kermes rääkis, et on Niinemetsaga koostööd teinud kaks aastat ning koos on tõestatud, et hea nali ei sünni lihtsalt. "See on ambitsiooniga nali, on vaja teooriaid, teaduslikke tõestusi, sõnumeid, valitsust, inimeste huvisid. See on ambitsiooni ja missiooniga muuta elu läbi huumori paremaks," avaldas Kermes hea nalja tagamaad ETV saates "Hommik Anuga".

Kermes lisas, et nali on geniaalne asi, mida inimesed armastavad. "Lisaks naljale rääkida ka sõnumit, mis meie elus päriselt toimub, mida võiks teistmoodi teha, mida võiks muuta, kes võiks muuta ja kuidas muuta, see on geniaalne ja hea. Nad naeravad ja mõtlevad," lausus Kermes.

Pointi loovjuht Birgit Kermes tõdes, et enne esimest lavale toodud tükki loeti ära üle saja raamatu, räägiti sotsioloogidega, tehti fookusgrupi uuringuid jne. "Seal taga oli hullult suur töö ainuüksi selleks, et teada saada, mida me tahaksime teha," avaldas naine.

Tõnis Niinemets lisas, et materjali lavaletoomine nõuab pool aastat ettevalmistust. "Ta on kindlasti pikem protsess, kui üks tavapärane draamateos teatris välja tuua," arvas näitleja.

Laval ei ropenda

Sotsiaalsete ja poliitiliste naljade hulgas on publiku poolt väga oodatud ka need humoorikad palad, mis räägivad koomiku enda elust. "Kui sa teed enda ja oma pere üle nalja, näitab see mingil määral eneseirooniat ja julgust enese üle nalja teha. Ma väga ei häbene enda üle nalja teha. Kasvõi see, kui ma räägin oma kodusest elust, sellest, et mu naine kardab kõike, mis maailmas toimub. Kuidas me lukustame ennast koju kinni, et mitte välismaailmaga pihta saada," tõi Niinemets näite.

Koomik rõhutas, et utreerib tõsielu küll üle, aga see on see, mis tegelikult puudutab ka täitsa tavalist inimest. "Seal on väga palju päris lugusid, kasvõi see, kui ma teen purjus teismelist, kes on koju tulnud ja valetab oma isale. See on täitsa reaalne lugu, mida ma seal räägin," meenutas Niinemets, viidates, et juhtum räägib tema isa sõbrast.

Niinemetsale endale meeldib eelkõige lapseks kehastuda. "Mulle meeldib hea meelega teha alati lapsi. Seal ei ole mitte mingeid piire, sa võid laste tegemises teha nii lollakalt, kui sa neid tahad. Lapsed pakuvad väga palju ainest," avaldas Niinemets.

Halvaks peab Niinemets aga neid nalju, mis inimesi tõsiselt solvavad. "Alandamine ja mõnitamine. Inimene tuleb teatrisaali ja tahab tõstetud tunnet. Ta tahab seda, et ta saaks naerda ja uut informatsiooni. Kui kedagi laval alandada ja allapoole vööd naljad, nende aeg on lihtsalt otsas," rääkis Karl Kermes.

Vulgaarsuste kõrval ei pea Niinemets vajalikuks ka põhjendamatut ropendamist. "See on tegelikult ajast ja arust. See ei toimi enam. Sa kaotad selle publiku tegelikult ära. Inimene, kes on käinud välja oma aja ja raha selle etenduse eest, sa pead võtma vastutuse. Sinu vastutus koomikuna on teda naerma ajada," ütles Niinemets.

Niinemetsa huumorilavastus "Homme on täna" jõuab 31. detsembri õhtul kell 17 ka ETV vaatajateni.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: