Uusaastaööl süüdatakse Telliskivi Loomelinnaku väljakul tuleskulptuur ({{commentsTotal}})

Tuleskulptuur Telliskivi Loomelinnakus
Tuleskulptuur Telliskivi Loomelinnakus Autor/allikas: Telliskivi Loomelinnak

Uusaastaööl kell 00.00 leiab Telliskivi Loomelinnaku väljakul aset tuleskulptuuriga aastavahetusrituaal "Põlev Kukk".

Aastavahetusrituaali keskmes on peagi lõppevast tulekuke aastast inspireeritud 5-meetrine Põleva Kuke skulptuur, mis on valmistatud suures osas taaskasutatud puitmaterjalidest. Elav tuli pakub silmailu ja annab sooja ning on rahulikumaks, lemmiklooma- ja peresõbralikumaks alternatiiviks uue aasta tähistamisel. Põleva Kuke skulptuuri autor on stsenograaf ja filmikunstik Kristina Lõuk. Kuju saab juba praegu Telliskivi Loomelinnaku õuele vaatama minna.

Tuleskupltuuri ning aastavahehetusrituaali idee autor on Erinevate Tubade Klubi eestvedaja Johannes Veski. "Telliskivi Loomelinnaku asukatena soovisime, et ka siinpool raudteed leiaks aset kohalikele elanikele suunatud atraktiivne ja silmailu pakkuv aastavahetusrituaal. Ajurünnaku käigus eemaldati laualt ilutulestik ja popkontsertid ning pöörati pilgud traditsioonilisemate rituaalide juurde," selgitab Veski. “Piisas koosolekul elava tule mainimisest ja lahendus oli leitud.

Aastavahetusrituaal algab täpselt südaööl, kuid hea vaatamiskoha leidmiseks tasub kohale tulla juba veidi varem. Sündmusel ilutulestikku ei lasta. Ohutuse ja meeldiva atmosfääri tagamiseks soovitatakse aastavahetusrituaalile tulijail oma rakette ja ilutulestikku sündmuskohale mitte kaasa võtta ning hoida elavast tulest turvalisse kaugusesse.

Enne ja pärast tseremooniat on võimalik siirduda aastavahetuspidudele lähedalasuvatesse klubidesse ning baaridesse. Kivi Paber Käärides saab lüüa tantsu peosarjade Öötöö ja Pühamüristus DJ’de järgi. Erinevate Tubade Klubis saab piiluda telekanalite aastavahetusprogrammi, muusikat mängivad Jäck’i DJ’d ning esineb Meisterjaan.

Toimetaja: Helen EelrandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: