Kaire Vilgats: miks mitte abi paluda, kui ise päriselt hakkama ei saa ({{commentsTotal}})

"Hommik Anuga" Autor/allikas: Remo Tõnismä'e/ERR

Armastatud taustalaulja Kaire Vilgats astus esiritta ja esineb Estraadiraadio solistina. Naine tunnistas, et naudib uut ülesannet ning õppis möödnud aasta kogemustest palju.

"Ma ise arvan, et ma mingi suurema sammu tegin enda küpsemises või inimeseks olemises, selline areng. Sellega on võib-olla seotud ka õpingud, mida ma hakkasin tegema ülikoolis. Ma õpin Tallinna ülikoolis sotsiaaltöö eriala. Ma ise pean ennast üsna empaatiliseks inimeseks ja ma lihtsalt tundsin, et ma kõnnin liiga üht ja kindlat rada," rääkis Vilgats ETV saates "Hommik Anuga", miks ülikooliteed alustas.

Vilgats lisas, et õppis koolis viimati 1998. aastal. "Kõik see aeg olengi käinud kindlat rada ja ma lihtsalt tundsin, et ma tahaks näha midagi muud ka, tahaks näha, milline on ülikoolivärk ja tahaks olla targem," põhjendas Vilgats.

Lauljatar lisas, et ei läinud ülikooli eesmärgiga töötada sotsiaalvaldkonnas. "Ma ei välista, et ma sellel alal ikkagi midagi teen," avaldas ta.

Õppides teisi aitama otsib Vilgats ka ise aeg-ajalt abi. "Mina käin ikka vahel psühholoogi juures. Ikka tekib mingeid muresid ja asju, mida ise ei suuda võib-olla päriselt lahendada või oled mingisse mõttesse kinni jäänud. Siis ma käin oma mõtteid jagamas. See aitab selles mõttes, et ma saan näha asju teise nurga alt," selgitas Vilgats.

Vilgats lisas, et kuigi inimesed tihti häbenevad oma psüühilisi probleeme, pole tal häbi tunnistada, et abi vajab. "Ma ei häbene seda, sest tähtis on ikkagi toimida
ja kui ma näen, et ma ise ei saa päriselt hakkama, siis miks mitte abi paluda, eriti tänapäeval, kui on nii palju professionaale, kes saaksid sind aidata," rõhutas Vilgats.

Lauljatar soovitas kõigil leida üles need asjad, mida nautida, siis püsib ka vaimne tervis korras. "Parim soovitus on, et siis, kui sul on raske ja sa ei jaksa enam, jääd mõttesse kinni ja koju lösutama, siis tegelikult tuleb välja mõelda, mis sulle rõõmu pakub ja teha lihtsalt toore jõuga seda. Mõni peaks minema võib-olla trenni tagasi, jalutuskäik aitab alati," jagas Vilgats nippe.

Käimasoleval aastal tegi Kaire Vilgats suure sammu, kui astus Estraadiraadio koosseisu ette. "Vastutus on suurem, siis sa oledki päriselt see meelelhautaja seal. Backilauljana sa toetad kedagi," rääkis Vilgats rollide erinevustest.

"Hommik Anuga" saates esitas naine kaks laulu:

"Peegel"

"Mis värvi on armastus"

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: