"Eesti mängu" idee autor: meil on toredad kujud ja väga hea saatejuht ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Rene Suurkaev / ERR

TV3 programmijuht Urmas Eero Liiv kurjustas Eesti Televisiooniga, et "Eesti mängu" aastavahetuse erisaates on erakanalite eetrist tuttavad naljategelased. Mängu väljamõtleja Tarmo Kiviväli ei näe tekkinud olukorras probleemi.

"Keegi ei ole kellegi oma. Eesti on ju nii väike, et suurt omandiõigust tegelaskujudele, sellist asja ei ole lihtsalt praegu olemas. Meie teeme oma saadet, meil on "Eesti mäng", toredad kujud, meil on väga hea saatejuht Gaute Kivistik, väga tore assistent Jaana Heeringson," kommenteeris Kiviväli "Vikerhommikus" Õhtulehes avaldatud artikli vastuseks.

Aastavahetuse programmis rõõmustab ETV vaatajaid kolm "Eesti mängu" erisaadet, kus võistlevad nii TV3 saatest "Pühapäev Sepoga" tuttav Endel Kellap, Kanal 2 "Naabriplika" seriaalist tuttav vallavanem Pavel Koosar ja sama telekanali saatest tuntud Herbert Ving. Lisaks veel teisi põnevaid tegelasi. "1. ja 2. jaanuaril saavad siis vaatajad arutleda, kui hea või halb see programm oli," ütles Kiviväli.

"Eesti mäng" alustas ETV kanalil juba 2011. aastal ning pälvis kiiresti televaatajate armastuse. "Ta ju ongi lihtne, sellepärast see toimib. Meil on kolm vastusevarianti, tore küsimus, saab natuke teadmisi, kuidas eestlased elasid, kuidas vanarahvas elas, kuidas tänapäeval inimesed elavad, kentsakaid fakte ja toredaid mõtteid," rääkis Kiviväli.

Saate vaimukaid küsimusi koostab juba aastaid õpetaja Tiit Naarits Tartu Miina Härma gümnaasiumist. Saate autor Maarek Toompere tõdes, et televaatajad on tähelepanelikud jälgijad, mistõttu tuleb küsimustele tihti ka vastukaja. "On natukene veidrad küsimused sisse tulnud, mis oleks pidanud võib-olla kõrvale jääma. Võib-olla mõned inimesed mäletavad, et nimetati kolme inimese nimed, neist kaks olid slaavi päritolu ja küsiti, et kes neist oli viimane hukatu ENSV-s. Selline natuke kohatu küsimus meelelahutussaates," meenutas Toompere.

Lisaks vahvatele küsimustele rõõmustab televaatajaid kaunis assistent Jaana Heeringson, kelle Toompere omal ajal ööklubist leidis. "Sai juttu tehtud, kas oleks huvi telesaates osaleda, Jaana arvas, et kui see on üks korralik telesaade, siis ta tuleb küll," naeris mees, selgitades, et saatetegijad otsisid arhetüüpset Eesti neiut, kes kannaks rahvariideid. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: