Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Elina Nechayeva: tahaks laulurõõmu jagada kogu maailmaga

"Jõulutunnelis" oli külas ooperilaulja Elina Nechayeva, kes lisaks oma põhitegevusele võtab sel aastal osa ka Eesti Laulust. Stuudios tuli juttu ka sellest, kui raske on lauljatel üldse Eestis tööd leida.

"Minu õel on 24. detsembril sünnipäev, seega igal juhul on pidu, tulevad külalised ja teeme häid sööke," sõnas Elina Nechayeva ja tõdes, et 2017. aasta on olnud tema jaoks väga põnev ja töökas. "Üks kõige ägedam sündmus on osalemine suurel rahvusvahelisel ooperilauljate konkursil Saksamaal, see oli põnev, kuna 1500 lauljat laulis ette ja mina sain 20 naise hulka üle terve maailma, mis on väga hea näitaja."

Nechayeva selgitas, et talle tuli pakkumine Eesti Laulu teemal ja see tundus põnev. "Mind ei sunnitud popmaneeris laulma, vaid öeldi, et minu akadeemiline hääl on väga hea ja tahetigi teha sümbioosi elektroonilise muusika ja ooperi vahel," sõnas ta ja ütles, et talle meeldib elus väga väljakutseid vastu võtta. "Miks siis mitte ka selline väljakutse?"

"Eesti ei ole väga suur riik ja ooperilauljatele ei ole siin niivõrd palju võimalusi end realiseerida, seetõttu ma käin palju meistrikursustel välismaal, just käisin Helsingis, suvel Londonis ja Itaalias, tulemas on ka reis Ameerikasse, kus ma võtan meistrikursuseid ja plaanin kontserte korraldada," kinnitas Nechayeva ja lisas, et ta vaatab ka väljapoole Eestit. "Tahaks laulurõõmu jagada kogu maailmaga."

Elina Nechayeva esitas "Jõulutunnelis" ka "Ave Mariat":

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Jõulutunnel"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: