Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Margit Kilumets: "Jõulutunnel" peab olema sinu sõber ja kaaslane esimesel jõulupühal

"Vikerhommikus" olid külas "Jõulutunneli" saatejuhid Urmas Vaino ja Margit Kilumets, kes rääkisid, mida maratonsaates näha saab ja kuidas nad ise heategevusega tegelenud on.

"Kui sa vaatad kapitalisti pilguga, mõtled käive, vaatad laekumine, vaatad kõige selle külje pealt, siis ongi kõik panustatud ka sellesse hanekoiba," ütles Urmas Vaino ja selgitas, et kui ta esimest korda "Jõulutunnelit" tegi, siis oli talle oluline jälgida, kui palju raha tiksub.

"See oli kunagi nii, teisel aastal vähem, kolmandal aastal üldse mitte ja täna ma tunnen küll, et läheb kuidas läheb," lisas ta ja tõdes, et selle saate juures oluline miski muu. "Kõige tähtsamad on need lood, millest sellest saates räägitakse," ütles Vaino ja tõi välja, et kõige hämmastavam on see, et tegelikult on kõigil saatekülalistel, kes pole ka meditsiinivaldkonnaga tuttavad, midagi enneaegsuse kohta öelda.

"Mitte kunagi ei saa riik ega ükski meiepoolt loodud suur süsteem olema täiuslik, et ta suudaks teha kõike, sellel kõigel on alati mingi järjekord," nentis Urmas Vaino ja tõdes, et sellised heategevusprojektid aitavad üht või teist teemat lahti rääkida. "See muudabki mängu, sa pead toetama ise lisaks makstud maksudele ja lisaks sellele, mida sa oma igapäevases elus automaatselt teed, see on põhimõtteliselt nagu rahaga hääletamine, sa pead seda tegema."

Margit Kilumets sõnas, et oluline on pakkuda Eesti inimestele esimesel jõulupühal võimalust olla ETV-ga koos kõige mõnusamas võtmes. "See ei ole nii, et meil on ainult valged kitlid ja me püüame kellegi pisarat, meil on tohutult toredaid külalisi, kes üldse ei puutu meditsiini, meil on väga palju head muusikat."

""Jõulutunnel" peab olema sinu sõber ja kaaslane sellel esimesel jõulupühal ja selle poole me püüame," kinnitas Kilumets ja tõdes, et tema on ise helistamise suhtes vilets ning ta eelistab heategevuse suhtes pigem konkreetseid tegusid. "Ma olen maksnud jõulu ajal kinni mõne inimese ostukorvi enda ees või taga, kui ma näen, et vanapaar kaalub, kas osta kallim või odavam vorstijupp."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Vikerhommik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: