Vikerraadio kultussaade "Mnemoturniir" sai 50. sünnipäevaks kuusepargi

{{1514034480000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Rein Laumets "Mnemoturniiri" kuusepargi ees.

Vikerraadio algusajast (1967. aastast) eetris olev ja siiani ääretult populaarne mälumängusaade "Mnemoturniir" tähistab täna 50. sünnipäeva, staažikas kuulaja ja küsimuste esitaja Rein Laumets avas sel puhul kuusepargi.

Kõige pikaajalisem (13 aastat) "Mnemoturniiri" saatejuht Siim Kallas meenutas "Vikerhommikus" mnemo-perioodi, küsimusi, mida tolleaegne Keskkomitee käskis välja jätta, kuidas käis faktide kontroll interneti-eelsel ajastul, ja saate metsikut populaarsust.
 "Seda ümbrikute virna, mida ma koju tassisin, on võimatu hinnata. Meie kuulaja oli tähelepanelik - saates kõlas fakte, mis sel perioodil avalikult maha vaikiti ja mida varjati. Eks seetõttu oli see üks kolmest kõige populaarsemast saatest koos "Päevakaja" ja "Muusikalise tunniga"," rääkis Kallas.Mälumängu staažikaim, juba pool sajandit saatesse küsimusi esitanud Rein Laumets avas täna oma kinnistu nurgas "Mnemoturniiri" juubelile pühendatud kuusepargi. Pargis kasvab täpselt 50 kuuske, mis tähistavad viitekümmet küsijat, kellelt on kõige enam saate ajaloo jooksul küsimusi eetris kõlanud. Lisaks on aiatagune kuuserivi, kus on nimelised puud kõigile senisele üheksale saatejuhile.

Möödunud pühapäeval oli Vikerraadios "Mnemourniiri" erisaade, kus mnemo-meeskond vastas kunagiste saatejuhtide Siim Kallase, Uku Toomi ja Mart Ummelase küsimustele. Seda saab kuulata siin.

Kui saate algusaegadel olid stuudios teadlased, siis tänases mnemo-võistkonnas mängivad avaliku elu tegelased Marju Kõivupuu, Jüri Aarma, Peeter Helme ja Ivo Linna. 
Saatejuht on Tarmo Tiisler ja toimetaja Marje Lenk. "Mnemoturniir" on eetris pühapäeviti kell 11.20.Rein Laumets "Mnemoturniiri" kuusepargi ees.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: