Käekirjareform parandab vasakukäeliste olukorda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Viimastel päevadel tõstatunud kirjatehnika-alane vaidlus vajaks lahendamist ka vasakukäeliste seisukohalt, leiab Kunstiakadeemia graafilise disaini professor Ivar Sakk.

Professor oli külas "Ringvaate" saates ning selgitas, et teab oma lapse kogemusest lähtuvalt, et tänapäeval on lapsed käeliselt kohmakamad. "Nad kirjutavad ju kahe pöidlaga," viitas ta mobiiltelefonide levikule.

Seetõttu pole tema sõnul mõtet nõuda lastelt seotud kalligraafilist käekirja, vaid lihtsalt seda, et tekst oleks loetav. "Nii kokku kui lahku saab kirjutada ilusasti," leidis ta. Raskeim täht kirjutamiseks on tema sõnul "G".

Sakk kinnitas, et vasakukäeliste seisukohast on lahku kirjutamine palju mugavam, mistõttu reegite leevendamine seaks ka nemad teistega võrdsesse positsiooni.

Samas nentis ta saates, et niisugused julged väljaütlemised uuenduste teemal on talle konservatiivsemate inimeste poolt juba kriitilisi märkusi kaasa toonud.

Toimetaja: Helen Eelrand

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: