Jõulud tulevad lumega suurele osale Eestist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinn
Tallinn Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Jõuluaeg kujuneb väga heitlikuks. Tõenäoliselt on 23. detsembril tulekul tihe lume- ja lörtsisadu ja seda ühes väga tugevaks paisuva lõunakaare tuulega. 24. detsembri päevaks tuul vaibub ja suur osa Eestist võib nautida lumekatet.

Eesti ilmateenistuse andmetel muutub 24. detsembri hommikuks sadu vesiseks ja temperatuur kerkib kindlalt plusspoolele. "Ööl vastu jõululaupäeva tuleb tõesti soe peale, praktiliselt öö hakul on kõikjal plusskraadid. Virumaal ja ida pool läheb 24. hommikuks väikesesse miinusesse ning päevgi on nullilähedane," rääkis sünoptik Taimi Paljak ERR Menule.

Paljak lisas, et Paidest läänes on 24. detsembri päeval plusskraadid, sealt ida pool on nullilähedane ja jõululaupäeva õhtuks langeb suurem osa Eestist miinuspoolele. "Võib-olla langeb õhtuks täitsa miinus kahe kraadini, kenasti kargeks peaks jõuluõhtul tõmbuma suurem osa sisemaast. Null ja veidi plusspoolel on saared ja lääne rannikuala," lubas Paljak.

Paljak lisas, et Ida-Eestis ei tule palju vihma ja 24. detsembril peaks ala katma kena lumevaip. "Lumikatet on kuskil viie sentimeetri ringis suuremas osas sisemaast. Lõuna pool, Haanjas võib olla ka kümne sentimeetri ringis lund. Lumevabaks jäävad saared ja läänerannik," ütles Paljak, kuid andis lootust ka osale Läänemaast, Pärnumaast ja Harjumaast, kuhu võib tekkida lumekirme. "Suuremat sadu jõuluõhtul ei tohiks tulla," lisas ta.

Paljak hoiatas ka kõiki autojuhte, kes 23. päeval pühadeks koju kiirustavad, sest tuul tugevneb ja temperatuur tõuseb plussi ka sisealadel. Pärastlõunal on pea üle kogu Eesti ja saartel oodata lumesadu, lääne pool märga lund ja ida pool kuivemat lund. "Temperatuuri tõusuga seoses on libeduse oht homme väga suur. Homme tuleb kindlasti teedel olla ettevaatlik," rõhutas Paljak.

Tihedamat lumesadu on oodata järgmise nädala lõpus.

Kui jõuline läänevool hoogu juurde saab või pisut kiirust kahandab, siis võib ilmapilt veel paari päeva jooksul muutuda ja ilm olla jõuluõhtul kraadike madalam, kui ilmakaardilt näha.

Jõuluilm Autor: Riigi Ilmateenistus

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: