Annetuste toel paranev Margus kasvab koos pisikese tütrega

Foto: ERR

Sclerosis multiplexist paranev Margus Elts sai suvel Moskvas omale uued tüvirakud ning tähistab 19. juulit oma teise sünnipäevana.

"Ringvaates" jutustas Margus Elts, kuidas 3000 inimese abiga kogutud 50 000 eurot on tema elu muutnud. "Ma olen õnnelik, mu kuppel on rohkem korras, kõik liigub paremini," kirjeldas mees, kes enne haigestumist tegeles nii spordi, maalimise kui muusikaga. Maalida suudab ta nüüd jälle.

Eesti inimesed annetasid Marguse sõprade algatusel mehe päästnud raviks kahe nädalaga kogu vajamineva summa. Suvel sõitiski mees Moskvasse, et ravi alustada. "Kõige olulisem protseduur oli rakkude tagasi siirdamine," nimetas ta. "Protseduuri käigus tekkis tunne, et ma ei saa hingata, see mattis kopsud ära... siis tundsin, et ma vabanesin tõeliselt millestki. Nutsin vist 40 minutit järjest."

Margus ütles, et on alati omale suvel sünnipäeva tahtnud ja nüüd tal see 19. juulil ongi. Väike tütar on tema sõnul temast juba vanem, aga vähemalt jaksab isa teda sülle võtta.

"Esimesena paranes diktsioon, enne see oli nagu purjus inimese oma," nentis ta ning arvas, et edaspidi saab kõik ainult paremaks minna. Võimalik on ka ratastoolist pääsemine.

"Inimesed, kes mind aitasid, te võite vabalt oma CVsse kirjutada, et olete päästnud ühe inimese ja ühe pere elu," avaldas ta tänu oma lahketele annetajatele.

Toimetaja: Helen Eelrand

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: