Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kuula laulu | Metsakutsu tõestab, et Koplist Californiani on üks samm

Eesti Laulu teise poolfinaali ainus räpiartist Metsakutsu tõestab oma võistluslooga "Kopifornia", et Eestis elades on kõik võimalik.

"Loo lähenemine on ebatraditsiooniline Eestile ja eestlusele. Ma lähenesin sellele läbi enda vaatevinkli. Loo mõte on see, et kui sa oled siitkandist pärit, on kõik võimalik. Koplist Californiani on üks samm," selgitas Metsakutsu.

Kuigi laul räägib Californiast, siis Metsakutsu ise ei mõtle liialt Eestist väljamurdmisele. "Ma praegu olen oma muusikaga selles kohas, kus ma ei mõtle niivõrd selle peale, et mis võiks olla, mis võiks tulla, mis peaks olema ja mis eesmärk on. Ma üritan nautida seda, mida ma praegu teen ja mis mul siin kätte on antud, et väärtustada seda," tõdes ta.

Metsakutsu tunnistas, et on stiililt pehmem, kui paljud teised hip-hop artistid ning seetõttu kuuleb tema lauludes ka vähem roppusi. "See on asi, mis aja jooksul on loomulikuks osaks saanud. Enam ma ei pea põhimõtteliselt tegema seda, et üritan ropendamist vältida. Selline ma inimesena olen, kui ma ropendaksin ja saadaksin inimesi igale poole, mõjuks see valena," põhjendas Metsakutsu.

Põneva artistinime valis Metsakutsu karjääri alguses, kui otsustas endale eestikeelse esinejanime leida. "Kunagi väga ammu, kui ma räppisin ingliskeelse nimega, otsustasin ma, et räpinimi peaks ikka eestikeelne olema. Ma otsisin eestikeelset teemat, kuidas nimi võiks kõlada, ja leidsin hunditemaatika. Algne plaan oli, et teen iga loo erineva sünonüümi alt. Esimese loo tegin Metsakutsu alt ära ja lõpuks jäid võsavillemid ja hallvanad tulemata," selgitas Metsakutsu, kuidas temast sai Metsakutsu.

Lisaks koertele viitavale nimele kasvatab Metsakutsu kodus kaht koera. "Me ei kujuta ette oma kodu ilma koerteta," tõdes artist, kelle vanaema oli juba koerakasvataja.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: