Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kuula laulu | Evestus: hea lugu ei sõltu žanrist

Eesti Laulu teises poolfinaalis võistleb ka industriaalrokki viljelev Evestus. Muusik Ott Evestus ei usu, et popist erinev žanr kuulajaid peletab.

"Hea lugu meeldib inimestele, ükskõik, mis žanrist ta on," rääkis Evestus ja lisas, et tänapäeval on see žanr läbipõimunud igalt poolt. "Rihanna viimane plaat oli juba nii industriaal, et mõtlesin, et peaks ise kuhugi edasi liikuma oma žanriga," naeris Evestus.

Võistluslaul "Welcome To My World" on üdini Evestuse loominguga kaaskõlas, kuid muusik ei arva, et seda ei võiks kuulata ka massid. "Ma ei kirjutanud selle mõttega, et teha mingit Eesti Laulu või Eurovisiooni lugu. See on ikka Evestuse lugu, see läheb minu järgneva albumi peale ja see on kontekstis. Kui see lugu inimestele meeldib nii Eestis kui ka mujal maailmas, on väga hästi. Ma ei leia, et ma peaks põdema või muretsema, et äkki kellelegi ei meeldi, kes ei kuula õiget muusikat," selgitas ta.

Lugu, mis on vaid kaks minutit pikk, on Evestuse sõnul lühike ja lööv. "Kõik, mis on võimalik, ei ole vajalik. Ja sealt loost sai just ära võetud kõik, mis ei ole hädavajalik ja jäi alles see, mis on hädavajalik," selgitas ta.

Kahe minuti sisse mahub Evestuse kinnitusel Eesti Laulu laval aga võimas spektaakel. "Selle ma tõmbasin maha, et üks mees klaveriga, seda teed me ei lähe seekord. Teeme ikka nii nagu Evestusele kombeks on. See ei ole kunagi väga lihtne ja tavaline," põhjendas ta.

Üheks silmatorkavaks osaks etteaste juures on ka Evestuse eriline välimus. Muusik selgitas, et see kujunes tal välja juba nooruses. "Alguse sai see sellest, et ta filtreerib ära inimesed. Kui ma lähen välja, kui ma käin ringi, siis inimesed, kes kardavad seda, kelle jaoks see on imelik ja veider, hoiavad eemale ja see ongi väga hea, nad ei raiska enda ega minu aega. Inimesed, kes on sellest üle või teavad, mis selle taga on, pigem tulevad, räägivad ja leiame ühise keele. Elu on lihtsam niimoodi," põhjendas Evestus.

Samas tunnistas ta, et ikka tuleb ette, et keegi kardab teda. "Mingisugused Itaalia vanamammid Londonis lõid risti ette ja ütlesid, et saatan on tulnud tagasi," meenutas mees, kes töötab igapäevaselt helistuudios.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: