Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kuula laulu | Frankie Animal: tahame Eesti Laulu kinni panna

Frankie Animal osaleb Eesti Laulu teises poolfinaalis võistluslooga "(Can't Keep Calling) Misty". Bändiliikmed Marie Vaigla ja Jonas Kaarnamets ei eitagi, et sooviksid pääseda looga Eurovisioonile.

"Mõtlesime, et äkki oleks aeg suurema publiku ette tulla ja enda jaoks midagi uut proovida. Natukene järgmine level, üritame võtta sellest nii palju, kui võtta annab," selgitas Marie Vaigla, kes rõhutas, et Frankie Animal on nüüdseks koos olnud juba viis aastat.

Kaarnamets lisas, et pole elus kunagi Portugalis käinud, mistõttu oleks sel korral Eurovisioonile äärmiselt tore pääseda. "Me tahame Eesti Laulu kinni panna," teatas ta.

Laul "(Can't Keep Calling) Misty" räägib väljamõeldud tegelasest, kes on paljude inimeste sulam. "Ma arvan, et inimesed, kellel on suhtevalu. Need, kes on seda kunagi läbi elanud, tunnevad Misty sealt seest ära. Selline südamevalulaul, kõik
valutab igalt poolt," selgitasid bändiliikmed.

Lugu ei valminud spetsiaalselt Eesti Laulu jaoks, vaid sattus võistlusele juhuslikult. "Me ei teinud lugu selle jaoks, et teeme Eesti Laulu jaoks terve portsu lugusid ja saadame ära, et midagi kindlasti saab. Me tegime mingid lood valmis ja kuidagi sattus see ajagraafik nii, et kannatas kandideerida," tõdesid Vaigla ja Kaarnamets, et olid isegi üllatunud, kui nende laul poolfinalistide sekka pääses.

Kaarnamets usub aga, et lugu on üks tugevamaid Frankie Animali repertuaarist. "Ma arvan, et mingis tehnilises, produktsiooni ja täislikkuse mõttes on see minu meelest kõige terviklikum asi, mis me oleme teinud," põhjendas ta. Vaigla tunnistas aga, et talle oma lugusid ritta sättida ei meeldi. "Alati sa mõtled, et see, mis sa kõige viimasena teed, on parim, kuna see on meie viimane lugu, siis võib-olla ta on parim. Mina ei võrdle kunagi oma lugusid, oma lapsi," selgitas lauljatar.

Frankie Animali liikmed ei välista, et inimesed võtavad loo juba esimese kuulamisega omaks. "Kuigi ta nõuab natukene süvenemist ja võib-olla rohkem, kui ühe korra kuulamist, et sellest aru saada. Samas, miks mitte. Refrään on ju tegelikult päris kaasahaarav. Sellepärast see siia Eesti Laulule ka pääses, muidu ta ei oleks pääsenud, kui ta ei oleks kohe esimesest kuulamisest võlunud," arvasid Vaigla ja Kaarnamets. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: