Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kuula laulu | Rolf Roosalu: enam ei ole, et pean saama Eurovisioonile, muidu suren

18 korda Eestis Eurovisiooni eelvoorudes võistelnud Rolf Roosalu tõdes, et on suurel lauluvõistlusel käinud nii palju, et ei tunne enam otsest vajadust sinna sõita. Eesti Laulul võistleb Roosalu teises poolfinaalis palaga "Show A Little Love".

Eurovisioonil osales Roosalu alles kevadel Kiievis Laura Põldvere ja Koit Toome taustalauljana. "Ta ei olnud nii suurejooneline, kui oli Rootsis, sest Rootsi on muusikamaailmas ja produktsioonis esinumbreid. Kiiev tõmbas seda natuke alla. Seda tunnet küll enam ei ole, et tahan saada Eurovisioonile, muidu ma suren," tunnistas Roosalu ja lisas, et kui saab, siis miks mitte.

"Ma võin sinna minna ja kui saab koos sõpradega minna, on see tõeline boonus. Kui ei saa, mitte midagi ei juhtu, ma olen seal ära käinud ja kõik on väga hästi," tõdes muusik.

Rolfi võistluslaul "Show A Little Love" on lugu sõprusest ja ärasõitmisest. "See sõit ongi sellel hetkel, kui näiteks su parim sõber või kaaslane tunneb ennast mingil põhjusel kehvasti, aga sa tead, mis töötab sellel puhul, et teda uuesti õigele tujule tagasi tuua," selgitas Roosalu loo mõtet.

Roosalu sõnul on tegemist sõpruse looga, mistõttu kavatseb ta ka Eesti Laulu lavale oma sõbrad kaasa võtta. "Seda lugu lauldes tundub see kõige ainuõigem. Mul peab endal väga hea olema seal laval olla, kui ma laulan millestki sellisest, mis peaks olema hea tuju lugu," põhjendas Roosalu.

Olles ise solist on Rolf aga võtnud sel aastal paljudelt artistidelt ära tugeva meestaustalaulja. Muusik tunnistas, et üks võistleja tegi talle siiski pakkumise ka sel aastal taustalauljana kaasa lüüa. "Ma ütlesin talle, et kuna ma tahaksin panna kogu energia enda laulu sisse sel aastal, siis backi ridadest hoian ma natukene eemale. Eelmisel aastal olin kokku viies loos, meil ei ole Eestis lihtsalt selliseid meesbackilauljaid, tüdrukuid on võtta küll, aga mehi napib," selgitas Rolf.

Rolf ise arvab, et näiteks Koit Toomel oleks suur potentsiaal olla meestaustalaulja. "Koidul on endal nii palju tööd, et ta ei mängi välja siia. Koit on üleüldse väga hea artist ja laulja, ta saab mitmel rindel muusikas hakkama," lausus Rolf, kuid tunnistas, et tal on silmapiiril üks teine meestaustalaulja.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: