Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kuula laulu | Marju Länik: olen suure vastutuse ja koormusega elus treenitud

Eesti Laulu teise poolfinaali võistleja on Marju Länik lauluga "Täna otsuseid ei tee". Kogenud lauljatar tunnistas, et Eurovisioonile sõitmise vastu pole tal midagi.

"Mul ei ole selle vastu mitte midagi ja seda vastutust olen ma harjunud elus väga palju aastaid kandma. Olen andud väga-väga palju kontserte elus. Ma olen väga suure vastutuse ja koormusega elus treenitud ja harjunud, ma arvan, et ka selle meediasurvega," kinnitas Länik, et Eurovisioonga kaasnevat pinget ta ei pelga.

Länik lisas, et selleks ei pea olema suur lava, et närv sisse tuleks, kõige olulisem on jääda veenvaks ja usutavaks. "Ma arvan, et sellesse tuleks suhtuda kaine mõistusega ja rahulikult. Ma kujutan ette, et teistmoodi see pole lihtsalt võimalik. Tuleb teha oma asja hästi südamega, veenvalt, säravalt ja usutavalt ja ma usun, et sellisel juhul jõuab ta vaatajani samamoodi ja tekib kontakt ja side vaatajaga. Mida muud ma saan teha, ma arvan, et endas võistlustunnet sees kanda ei ole hea," rääkis Länik.

Sel suvel valisid Raadio 2 kuulajad saja aasta suurimaks hitiks Läniku legendaarse "Karikakra". Länik usub, et võistluslool "Täna otsuseid ei tee" on samuti olemas potentsiaal inimeste südametesse jõuda. "See laul peaks saama aega, et jõuda kuulajate südamesse ja jääda neile hästi mällu," arvas Länik.

Lugu ise räägib Läniku sõnul vabadusest. "Minu jaoks tekitab see laul positiivseid ja häid emotsioone. Sellist sisemise vabanemise tunnet ja vaba olemise tunnet. Ma arvan, et iga inimene tegelikult tahab nautida sellist tunnet meie kiires elus, kasvõi oma kiires nädalas või oma kiires aastas," selgitas Länik.

Laul otsustati saata võistlusele Läniku ja muusika autorite Liina Saare, Herman Gardarfve ja Axel Ehnströmi kokkuleppel. "No me ikka arutasime. See ei olnud alguses üldse plaanis, meil selle lauluga Eesti Laulule tulek. Mul ei tulnud selline mõte pähegi. Mitte, et ma oleksin laulus või endas kahelnud, aga mul ei tulnud sellist mõtet, ma olen juba elus võistelnud küll," tunnistas Länik. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: