Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kuula laulu | Nika sattus lennujaama turvakontrollist Eesti Laulu poolfinalistiks

Eesti Laulu teises poolfinaalis astub üles Nika, kes on Eestis veel pigem tundmatu artist, kuid teinud suuri tegusid Ukrainas.

Lennujaama turvakontrollina töötav Nika pälvis muusikuna suurt tähelepanu sügisel Ukraina talendisaates "X-Faktor", kus 20 parima hulka pääses. "Kõik need võistlused on nii pingelised, kogu aeg on konkurents ja nii palju inimesi. Seal oli nii palju inimesi, ma ei osanud mõeldagi, et saan seal edasi. Kui ma jõudsin 20
hulka, oli küll vau," kirjeldas Nika kogemust.

Nika meenutas, et oli juba alguses kindel, et ei saa edasi ja võttis seetõttu lõdvalt. "Ma läksin lavale, istusin maha, sest sain aru, et mu jalad värisevad. Kuidagi läks nii, et ma läksin laulu sisse ja ei märganud, palju on inimesi ja kes on žüriis," selgitas lauljatar.

Eesti Laulul võistleb Nika looga "Knock Knock", mille autoriks ta ise on. Loo pealkiri tähendab tõlkes koputamist. "Ma koputan ustele, mis võiksid mulle avatud olla. Ma arvan, et Eesti Laul võiks avada muusikauksi," selgitas tüdruk.

Nikal on Eesti Laulu etteaste osas hullumeelne idee, kuid lauljatar ei taha seda veel avalikustada. "See on midagi väga ägedat, ma ei ole veel kindel, kas ma olen põrandal, kas ma hüppan, kas ma istun, see on saladus," ütles ta.

Muusikaga on Nika tegelenud viis või kuus, olles esinenud Vene kanalites ja Ukrainas. Eestis on Nika pigem tundmatu artist. "See oli aeg, kui ma pidin oma muusikat üles kasvatama nii, et ma oleks kindel, et saan seda teistele näidata. Nii kaua, kui ma väga kindel polnud, olin ma tagaplaanil," põhjendas Nika.

Nika sündis Kundas, aga elab Tallinnas. Neiu on jälginud ka eelmiste aastate Eesti Laulu võistlusi ja tõdes, et eelmisel aastal inspireeris teda Kerli etteaste. "Kindlasti ei tasu üldse närvitseda, kui närv tuleb, siis kogu kontseptsioon läheb nii nagu läheb. Kui sa oled enesekindel ja valmis, siis on okei," rääkis Nika, kuidas ta valmistub võistluseks.

Laulmise kõrval töötab Nika lennujaama turvakontrollina. "Kui sa oled muusik, sa jäädki terveks eluks muusikuks. Muud asjad on huvitavad, aga kaheks-kolmeks aastaks, mitte rohkem. Kui ma saaks teha ainult muusikat, läheksin ma hea meelega ära töölt, aga ma kindlasti igatseks on kollektiivi, nad on kõik ägedad," tõdes Nika.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: