Kuula laulu | Elina Nechayeva: armsa naeratuse ja malbe oleku taga peitub ka midagi muud

Eesti Laulu esimeses poolfinaalis võistleb Elina Nechayeva elektroonilise ooperipalaga "La forza". Elina ise usub, et lugu on Eesti kontekstis midagi enneolematut.

Elina ise usub, et on Eesti üks kõrgemini laulev sopran. "Tõesti, neid kõrgeid noote on mulle kuidagi antud. Eks ma harjutan ka palju, ma teen kõik selle jaoks, et olla hea laulja. See on selline teos, ma ei oskaks ühtegi lauljat öelda Eestimaal, kes laulaks lõpus jõulise kolmanda oktavi f-i ära. Ma arvan, et see on midagi põnevat ja enneolematut," lubas Elina.

Loo muusika autoritega Mihkel Mattiseni ja Timo Vendtiga kohtus Elina sõbranna pulmapeol. Seal otsustati koostööd hakata tegema ja võistluslaul "La forza" sündis just Elina häält silmas pidades. "Neile nii meeldis hääl ja mis ma seal laval tegin, nad tulid rääkima ja ütlesid, et hakkame koostööd tegema, ma ütlesin, et mulle sobib," meenutas Elina koostöö algust.

"La forza" on Elinale algusest peale meeldinud oma kõrgete nootide ja ooperilike nüanssidega. "La forza" räägib jõust ja lauljatar usub, et on ise jõuline inimene, kuigi võib tunduda malbena. "Ma võin tunduda küll sellisena, eks seal sees peitub ka midagi muud, kui armas naeratus ja malbe olek," kinnitas ta.

Möödunud aastal sai Elina rikkamaks Eesti Laulu juhtimise kogemusega ja usub, et see tõi talle mingi kindluse. "Loomulikult see annab mingisuguse eelise, kasvõi seda, et ma oskan oma jõudu õigemini jaotada. Oli väga tore kogemus, et ma sain kõike seda asja seest näha," oli Elina rõõmus.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: