Kuldmikrofoni pälvis Owe Petersell ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1513586520000 | amCalendar}}
Foto: Allan Rajavee/ERR

Traditsiooniliselt annab Eesti Ringhäälingute Liit 18. detsembril üle aastapreemia ehk kuldmikrofoni. Tänavu sai selle auhinna 25 aastat Elmari raadiot paralleelselt nii peatoimetajana kui ka eetris vedanud Owe Petersell.

"Ta on mees, kes on veerand sajandit paralleelset vedanud raadiot, mis hoobilt võitis neljandiku eestimaalaste südametest. Seda ametit sai ta edukat pidada tänu sellele, et tegemist on Eesti muusika kõige suurema sõbraga," lausus Eesti Ringhäälingute Liidu esimees Toomas Vara "Aktuaalses kaameras".

Kuldmikrofone jagatakse eetriajakirjanikele peaasjalikult elutöö eest, kuid tänavune laureaat leiab, et preemia märgib vaid ühe etappi lõppu tema karjääris. Lisaks sellele tunnistas Petersell, et raadio on võrreldes 20 aasta tagusega märgatavalt muutunud.

"Ma arvan, et muutnud on sisuline pool, muutunud on tempo. Kui ma kuulan iseenda ja kolleegide 20 aasta taguseid salvestusi, siis kogu kõnetempo on kaks korda aeglasem. Praegu on selline infoühiskond ja nutiajastu, kus sa pead saama seda infot kiiremini kätte," ütles Petersell.

Praeguseks on Owe Petersell raadio Elmar tüüri juurest lahkunud, kuid milline on tema järgmine väljakutse, tunnustatud raadiomees täna öelda ei osanud. "Põhimõtteliselt saan ma vastata täpselt kahe sõnaga - ei oska. Ühel hetkel tuleb elus muudatusi teha," ütles ta, välistamata samas, et teda varsti jälle meedias näha võib. "Ma arvan, et hetkel ongi see aeg, kui ma vaatan enda sisse, ja eks siis edasi ole näha, mis juhtub," tõdes Petersell.

"Ma olen jätkuvalt väga suur Eesti muusika sõber, ma kuulan väga palju Elmarit aga ka teisi jaamu," nentis Petersell ja lisas, et ta vahel isegi kardab, et äkki ta pole enam piisavalt hästi uue muusikaga kursis.

18. detsembril tähistavad Eesti Ringhäälingute Liit, Eesti Ringhäälingumuuseum ja Eesti Rahvusringhääling 91 aasta möödumist ringhäälingu sünnist Eestis.

Ürituse raames toimub traditsiooniline ühisraadio­saade, mis läheb samaaegselt eetrisse ERL-i liikmetest juturaadio formaadiga jaamades: teiste hulgas Kuku raadios ja ERR-i jaamadest Vikerraadios. Saate algus kell 14.05.

Kuldmikrofoni auhinda antakse välja alates 1996. aastast. Möödunud aastal pälvis selle tunnustuse David Vseviov.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi/Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: