Siim Kallas: "Mnemoturniir" on leidnud tänaseks uue identiteedi

Foto: Kairit Leibold/ERR

Saade "Mnemoturniir" tähistab õige pea 50 sünnipäeva ning sel puhul olid "Hommik Anuga" saates pikaaegne saatejuht Siim Kallas ja mängijad Ivo Linna ja Jüri Aarma.

"Mnemoturniiri" pikaaegne saatejuht Siim Kallas tõdes, et saade on tänaseks leidnud uue identiteedi. "Kui mina seda tegin, siis see identiteet oli alltekstiga, kõik kuulasid, mis nende faktidega taga on," sõnas ta ja nentis, et vahepeal vajus see mõte ära. "Täna on see arutelu, mida lastakse päris hoolega, ja sellepärast see püsibki, sest see on põnev."

"Ükskõik mis generatsioonid on peale tulnud, neid inimesi, keda huvitavad kummalised faktid, ajaloosündmused ja mõne suurmehe eluloolised andmed, neid jagub, olgu see nutipõlvkond või mitte, küllap see saade peab vastu veel viiskümmend aastat," nentis saate pikaaegne mängija Ivo Linna. "Meie jaoks on see kaks tunnikest, kui saadet salvestatakse, täielik lõbu, inimesed räägivad naljakaid lugusid, toimetaja on näost hall ja ta ei saa aru, miks me ei hakka juba vastuseid andma."

Linna kinnitas, et nemad saates ei spikerda. "On öeldud, et nutitelefon teeb lolliks, ja ma olen sellega täiesti nõus, sest informatsiooni tuleb tänapäeval tohutult, on raske filtreerida, mis sellest on õige ja mis vale," ütles ta ja lisas, et tema noorpõlves olid peaaegu ainsad väljundid raamatute lugemine ja raadio kuulamine. "Me võtsime seda tõena, vähemalt neid lugusid, mis olid huvitavad kuulata, me saime kasvõi seiklusjuttudest teada ühe või teise ajastu kohta, nende inimeste, söökide ja spordi kohta."

Siim Kallase sõnul ei ole ka otsimine kuigi lihtne. "Sa pead teadma täpselt, mida ja kust sa otsid ning ka seda, mis on autoriteetne, see ei ole nii lihtne, selleks on vaja teadmisi, et leida see vastus."

"Mnemoturniir" on 1967. aastast eetris olev mälumängusaade, kus stuudios olev "tarkade klubi" vastab raadiokuulajate küsimustele. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Hommik Anuga"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: