Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kristiina Ehin: lugemine on teadlik vastuhakk lokkavale pealiskaudsusele

"Hommik Anuga" saates oli külas kirjanik ja muusik Kristiina Ehin, kellega tuli juttu nii naiste positsioonist ühiskonnas kui ka lugemisest.

Kristiina Ehini arvates näitab loo "Aasta ema" populaarsus, et tasub teha asju spontaanselt. "Mitte karta teha seda ka mõne päeva või isegi paari tunniga," ütles ta ja tõi välja, et kõige meeldejäävamad on olnud need inimesed, kelle puhul ta poleks eales arvanud, et nad seda lugu kuulavad. "Esiteks nad pole naised, teiseks nad pole emad, kolmandaks nad pole võib-olla üldse abielus."

"Ma arvan, et selles laulus on tähtis märksõna just meestepuudus, Eestis on paljud naised seda ilmselt tundnud," kinnitas Ehin ja nentis, et on nii palju toredaid naisi, kellel miskipärast pole mehi. "Teine põhjus on see, et see laul puudutab mingeid häbiteemasid, millest arvati, et rääkida ei saagi, aga mina arvan, et häbist ja valust peab rääkima läbi huumori ja armastuse."

"Väga lihtne asi, mida saaks teha, oleks see, kui mitte ühtegi inimeste ei alavääristataks tema välimuse pärast," andis Ehin soovituse, mis võiks Eestis sajandal sünnipäeval muutuda. "Mul on tunne, et eriti saavad sellega pihta naised, kes julgevad end ühiskonnas kuidagi näidata."

2017. aasta alguses valiti Kristiina Ehin Tartu linnakirjanikuks, ning see aasta on tema sõnul möödunud toredasti. "Side kirjandust armastavate tartlastega on õnnestunud ja on väga tore, et Tartu on kahekümne linna hulgas maailmas, kellel on õnn olla UNESCO kirjanduslinnad."

"Kui inimeses on natukenegi vastuhakuvõimu, siis nad on mõistnud, et tänapäeval on lugemine täiesti teadlik vastuhakk lokkavale pealiskadususele," sõnas Ehin.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Hommik Anuga"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: