Paari aasta pärast jõuab kinolinale täispikk animatsioon "Sipsikust"

Foto: Kairit Leibold/ERR

2020. aastal peaks Eesti kinodesse jõudma täispikk animafilm, mis põhineb Eno Raua ja Edgar Valteri raamatul "Sipsik". "Hommik Anuga" stuudios rääkisid mahukast filmiprojektist produtsent Kristel Tõldsepp ja üks režissööridest Meelis Arulepp.

"Me kahtleme alati viimase hetkeni, kas see, mida me teeme, aga sellist võimalust lihtsalt ei ole, et Sipsik lastele ei meeldi," ütles Tõldsepp "Hommik Anuga" saates ja kinnitas, et ta on Sipsiku nukuga Euroopas rännanud ja igal pool tulevad inimesed juurde, tahavad teda katsuda ja enda kätte võtta. "Sipsik kui selline meeldib lastele kindlasti, kui hästi me filmiga hakkama saame, see on teine küsimus."

"Kui tuli välja "Suur maalritöö", siis üks kinokett korraldas sotsiaalmeedias küsitluse, et milline järgmine Edgar Valteri tegelane võiks kinolinal elama hakata, ja 80 protsenti ütles Sipsik," selgitas produtsent ja lisas, et see oli viimane tõuge, et seda mahukat filmi tegema hakata.

Tõldsepa arvates oli elu küll "Sipsiku" ilmumise ajal 1962. aastal teistsugune, aga lapsed olid ikkagi lapsed. "See lugu räägib õe-venna armastusest ja suureks kasvamisest, selles ei ole midagi muutunud," sõnas ta ja tõi välja, et kuigi "Sipsik" on Eesti oma ja tegevus toimub siin, siis tegelikult on lugu universaalne ja see võiks toimuda ükskõik kus. "Esimesena teema selle eesti keeles, aga kuna me toodame seda koos taanlastega, siis see tuleb välja ka taani keeles."

"Sipsik on oma proportsioonide poolest nagu Miki Hiir, suure pea ja väikese kehaga, ainuke probleem teda animeerides on see, et tal on liiga lühikesed käed, ta ei saa oma pead kratsida, või kõrgele hüpata, sest tal on jupatsid jalad," nentis režissöör Meelis Arulepp.

"Filmi eelarve on 1,6 miljonit eurot, mis Euroopa mastaabis on pigem madal, me oleme saanud ka mitmelt poolt signaale, et kas tõesti sellise eelarvega on võimalik seda filmiga teha," sõnas produtsent ja lisas, et "Sipsiku" linalugu saab olema 75 minutit pikk.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Hommik Anuga"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: