Kuula laulu | Etnopatsy tuli kokku Eesti Laul 2017 võistlusel

Eesti Laul 2018 võistlejate hulgas on ansambel Etnopatsy, kus musitseerivad Aile Alveus-Krautmann ja Elis Loik. Ühise võistluslooga otsustati Eesti Laulule tulla juba selle kevade võistlusel.

Nii Elis kui ka Aile osalesid Eesti Laul 2017 konkursil ning kohtusid seal esmakordselt. "Ta oli kohviaparaadi taga täpselt minu ees, võttis kohvi. Ma mõtlesin, et kaua me käime nagu kassid ümber palava pudru ja nii see läks," kirjeldas Aile, kuidas koostöö Elisega ootamatult alguse sai.

Just kevadisel võistlusel lepiti kokku, et Eesti Laul 2018 konkursiks kirjutatakse ühine laul. "Me laulame sellest tundest, kui sa oled solvunud või pahane mõne armsa inimese peale, kuidas sees kisub kõik kokku, selline külm tunne on. Samas ei taha üldse pahane olla," kirjeldas Aile võistluspala "Külm".

Möödunud aastal võistles Aile Antsude koosseisus laulukonkursil looga "Vihm". "Eesti muusikuid ja heliloojaid on alati inspireerinud loodus ja loodusnähtused. Antsudel on ka lugu "Päike" olemas. Soovime, et suvel oleks päike, talvel ilus külm. Eesti loodusest see inspiratsioon tuleb ja me mõlemad oleme Elisega loodusearmastajad ka," selgitas Aile, kuidas loodusteemaliste paladega Eesti Laulule on sattunud.

Kuna mõlemad lauljatarid kannavad rastapatse, otsustati ühise koosseisu nimeks panna Etnopatsy. Aile tunnistas, et patsid on juba kuus aastat järjest tema pead ehtinud. "See on nii enda identiteeti sisse läinud ja juurdunud, et ei oska ilma," põhjendas laulja.

Lauljatarid on kindlad, et Etnopatsy pole ühekordne projekt. "See ei ole ühekordne projekt. Kui me selle esimese loo välja lasime, vaatasime, et see töötab," ütles Elis.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: