Vaata kaadreid Eesti-Vene piiril filmitud seriaalist "Sild" ({{commentsTotal}})

"МОСТ" ("Sild") Autor/allikas: kino-teatr.ru

Möödunud aasta kevadel teatati, et Venemaa filmib oma versiooni Taani-Rootsi koostöösarjast "The Bridge" Eesti-Vene piiril Narvas. Seriaal jõuab NTV kanalisse 2018. aastal, kuid esimesed kaadrid seriaalist on avalikud juba praegu.

Seriaali peaosades saab näha Vene näitlejat Mihhail Poretšenkovi ja leedulannat Ingeborga Dapkūnaitėt, kes hakkab kehastama Sofia Helini poolt kuulsaks mängitud rolli Saga Noréni, kirjutas The Guardian 2016. aasta kevadel.

Kuigi Vene versioon kuulsast krimiseriaalist on filmitud Eesti piiri ääres ja seriaalis on kujutatud eestlasi, pole sarjas ühtegi Eesti näitlejat. Eestlasi kehastavad näiteks leedukad Ingeborga Dapkūnaitė ja Andrius Paulavičius, teatab veebileht kino-teatr.ru.

Kui algselt levis meedias info, et Dapkūnaitė kehastatud peaosalise nimeks saab seriaalis Inga Savisaar, siis lõpuks otsustati Inga Veermaa kasuks.

Eestis on seriaal kogunud juba enne linastumist vastakaid arvamusi. Tristan Priimägi viitas möödunud aasta kevadel Sirbis, et sarja tellijaks on NTV, telejaam, mis kuulub pärast 2001. aasta hämarat kaaperdamist Gazprom-Media gruppi, see aga omakorda naftafirma Gazprom alla, mida seostatakse Venemaal Vladimir Putiniga.

Sarja peaosalist kehastav Mihhail Porotšenkov sai aga kurikuulsaks 2014. aastal Donetski lennujaamas üles võetud videoklipiga, kus ta tulistab relvast Ukraina poole ja manitseb sõdureid: "Peamine on mitte alla anda." Ukraina eriteenistus algatas juhtumi osas kriminaaljuurdluse. Kuigi Vene poole ametlik versioon on, et relvas olid paukpadrunid ja kogu stseen oli lavastatud, on näitleja kantud nii Lätis kui ka Ukrainas musta nimekirja.

Porotšenkovil on Eestiga üllatav seos, õppides 1990. aastani Tallinnas Nõukogude armee kõrgemas poliitehituskoolis. Vikipeedia andmetel elab tema poeg Vladimir tänaseni Eestis.

2016. aastal kinnitati, et sari tahetakse tuua ka Eestis eetrisse ning levitaja sõnul käis Eestis sarja ümber tihe rebimine.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: