Blogija süüdistab Jaak Jusket loomevarguses ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jaak Juske
Jaak Juske Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Blogi Jalutuskäik Ajas autor Agnes Joala kirjutas postituse, kus süüdistab ajaloolast Jaak Jusket loomevarguses. Nimelt on Juske avaldanud oma raamatus "Sada põnevat lugu Eesti Vabariigist" väidetavalt sõna-sõnalt Joala blogipostituse "Lastehalvatus viis hauda".

"Ostsin Jaak Juske värskelt ilmunud raamatu "Sada põnevat lugu Eesti Vabariigist". Sada lugu, iga aasta kohta üks. Välja antud Eesti Vabariik 100 raames ja rahadega. 1959. aasta lugu tundus tuttav - sõna-sõnalt minu blogipostitus siit, 9. märtsist 2017," kirjutas Joala oma blogis.

"Need viited on raamatu ees olemas. Ma olen, jah, kasutanud internetiallikaid. See on ka raamatu alguses kirjas, et see pole teaduslik uurimus, sellepärast pole ka raamatus konkreetseid viiteid. Ja on ka kirjas, et on tegemist internetiallikatega ja on kasutatud ajalehelugusid, need viited on olemas," kommenteeris Juske.

Juske lisas, et ei saa kindlalt väita, kas ka Jalutuskäik Ajas blogile on tema raamatus viidatud. "Kui inimene seda soovib, on kindlasti vaja sinna konkreetsem viide lisada. Ei ole küsimustki," lubas Juske.

Ta lisas, et selle konkreetse loo puhul võis tõesti juhtuda, et ta ei teavitanud selle kasutamisest loo autorit. "Ma pean Agnesega rääkima," lubas Juske.

Joala selgitas blogis, et selle postituse jaoks tegeles teemaga nädal aega, luges arstide elulooraamatuid ja muid materjale, et teemat endale selgeks teha. "Tundub, et hästi sai, kui ajaloolane on valmis seda enda oma pähe avaldama," kommenteeris Joala ja küsis: "Kas lugupeetud usundilooõpetaja ja Tallinna linnavolikogu liige Jaak Juske on varas või ongi nii, et ka mina võin võtta Jaak Juske blogipostitusi ja anda neist välja raamatu?"

EV100 ei toetanud raamatu ilmumist

EV 100. aastapäeva programmi juhi Maarja-Liisa Soe sõnul ei ole EV100 Juske raamatut rahaliselt toetanud, nagu väidab blogija Joala.

"Jaak Juske raamat "Sada põnevat lugu Eesti Vabariigist" on kirjaniku kingitus Eesti 100. sünnipäevaks ja selle ilmumist ei ole EV100 toimkond rahaliselt toetanud," ütles Soe.

"Nagu iga Eestile tehtava kingituse puhul, oleme palunud kingituse tegijal selle lisada EV100 veebilehele ning nõustanud EV100 logo kasutamise osas. Raamatutel, mille sisu on Eestiga seotud, on EV100 toimkonna nõusolekuga õigus EV100 logo kasutada. Kingitust pole autor EV100 veebilehele lisanud, logo kasutamine raamatul on meiepoolse kooskõlastuse saanud," kommenteeris ta.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: