Väike leiutaja minestas, kui tunnustusest kuulis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ringvaade

10aastane Kert Vahtre demonstreeris "Ringvaatele" kiibiga ukselukku, mis tõi talle õpilasleiutiste konkursil oma vanuseklassis parima leiutise preemia.

Kert tunnistas, et kiibiga ukselukk sündis, kuna keegi ei hoolinud algselt tema toauksele riputatud sildist "sisenemine keelatud". Nii asus ta netist juppe tellima, koode kirjutama, neid üles laadima ja programmeerima. "Vahel isa mind aitab, aga asjadest, mis on loogilised, saan ma ise aru," kinnitas ta. Kokku võttis kiibiga luku loomine aega kaks kuud, leiutamise käigus tuli ette ka tagasilööke. "Palju asju kärssas läbi ja pidin jälle uued telllima," tunnistas Kert.

Ema Ülle sõnul on poisil peas leiutised juba valmis, jooniseid ta nende valmimiseks ei vaja. "Kõik, mis ta valmis on mõelnud, õnnestub väga hästi, vahel ei jõua minu mõte üldse järele sellele, millest ta räägib," rääkis ta.

Kui Kert kuulis, et tema töö on 980 idee hulgast parimate noorte leiutajate omade sekka valitud, minestas ta koolis ära. "Ju ma siis minestasin jah, ega ma eriti aru midagi ei saanud."

Kert suhtub leiutajatöösse tõelise kirega. "Kui ikka midagi valmis saan, siis on väga õnnelik tunne - jooksen mööda tuba ringi!" kirjeldas ta.

Toimetaja: Helen Eelrand

Allikas: Ringvaade

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: