Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Galerii ja video: Keskhaiglas sündinud nelikud said lõpuks koju

{{1511877960000 | amCalendar}}

Juulis Keskhaiglas sündinud nelikud tüdrukud Loore, Luise, Leene ja Lagle said täna Tallinna lastehaiglast välja ja sõitsid oma koju Roela lähedal, kus neid ootasid isa, kaks venda ja õde.

Nelikute ema Tiina Nirgi sõnul lähevad nad koju südamerahuga. "Loodan, et kõik kenasti sujub ja saame jälle oma rütmi tasapisi tagasi," ütles ta ETV saatele "Ringvaade".

Suuremad ettevalmistused kodus on sõprade ja naabrite abil tehtud. Varem elutoaks planeeritud ruum on nüüd nelikute päralt. Venna Andrese sõnul olid väikeõed alguses hirmutavalt väikesed, veidi suuremad kui peopesa. Suuremad õed-vennad pidid kodus üle võtma enamiku töödest, nüüd suudavad lapsed juba süüa teha, puid tuppa tuua, pesu pesta jpm.

Ema Tiina Nirgi avaldas enne koju jõudmist lootust, et kõik sujub ja peagi saavutatakse taas oma rütm.

Tallinna lastehaigla enneaegsete ja vastsündinute osakonna juhataja Liis Toome sõnul oli nelikutel alguses enneaegsuse tõttu mitmeid terviseprobleeme ning seetõttu ka operatsioone. "Ma usun südamest, et nende areng on tulevikus nii nagu igal tervel lapsel," sõnas ta.

Raviarst Priit Reedik kinnitas, et nelikud jäävad igal juhul meelde. "Meie raviosakonnas ei ole nelikuid olnud enne," kinnitas ta.

9. juulil nägid Keskhaigla sünnitusmajas ilmavalgust üle 50 aastase pausi järel esimesed nelikud. Neli tüdrukut kosusid Keskhaigla sünnitusmaja lastearstide kõrgendatud tähelepanu all. Tegemist oli keskhaigla sünnitusmaja tegutsemise ajaloo esimeste nelikutega.

Mitmike sündivus on keskhaiglas viimaste aastate jooksul kasvanud. 2017. aasta esimese kuue kuuga sündis haiglas rekordilised 55 paari kaksikuid ning juunis sündisid nelja-aastase pausi järel esmakordselt kolmikud. Nelikuid ei olnud Eestis viimase poolesaja aasta jooksul sündinud.

Nelikute lugu jätkus ka 29. novembri "Ringvaatest", kus näidati lähemalt, kuidas nad viimaks koju jõudsid:

Toimetaja: Rutt Ernits/Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: